ورود به سایت
» » مدیرکل بهزیستی استان اردبیل: کودک آزاری هیجانی متداول‌ترین نوع اذیت کودکان است

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل: کودک آزاری هیجانی متداول‌ترین نوع اذیت کودکان است

در تاریخ : 30.08.96
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 349
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، بهزاد ستاری صبح امروز در همایش پیشگیری از سوء رفتار با کودکان در شهرستان گرمی مغان اظهار کرد: بی‌توجهی به نیازهای کودکان و خواسته‌های کودکانه آن‌ها باعث می‌شود کودک مورد آزار و اذیت قرار گرفته و بار روانی نامناسبی روی وی اثر بگذارد که در آینده باعث افزایش مخاطرات اجتماعی برای فرزند می‌شود.

وی با بیان اینکه کودک آزاری چهار نوع مختلف در جامعه ما دارد، افزود: معمولا این اتفاقات از بی‌تفاوتی و کوتاهی والدین در حفظ و نگهداری محیط زندگی و افرادی که کودک با آن‌ها ارتباط دارد، نشأت گرفته و روی شکل گرفتن شخصیت فرد بسیار موثر است.

مدیر کل بهزیستی استان اردبیل بیان کرد: مسائل فرهنگی و وضعیت عمومی منطقه یکی از موارد مهم در افزایش کودک آزاری است و گاها دیده می‌شود که برخی مناطق فرهنگ کتک زدن برای آموزش دادن به کودکان رواج دارد که باید در این مناطق فرهنگ‌سازی انجام شود.

ستاری به آمادگی کارشناسان بهزیستی برای پاسخگویی به مشکلات مردمی اشاره کرد و افزود: شماره 123 به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به هرگونه مشکل و حضور بموقع اورژنس اجتماعی است.

وی اضافه کرد: سال 95 در 6 شهرستان اورژانس اجتماعی داشتیم که با تلاش های صورت گرفته برای افزایش آن، سالجاری در 8 شهرستان اورژانس فعال بوده و آماده ارائه خدمات است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل از تهیه بسته‌های آموزش‌های کودکان توسط کارشناسان خبره بهزیستی برای توزیع خبر داد و گفت: مرکز کودک و خانواده در شهر اردبیل افتتاح شد که هدف آن آموزش والدین و حمایت از کودکان بدسرپرست است که امیدواریم در شهرستان‌ها نیز راه‌اندازی شود.


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری