ورود به سایت
» » یکهزار و 100روشندل اردبیل در انتظار حمایت جدی مسئولان و خیرین

یکهزار و 100روشندل اردبیل در انتظار حمایت جدی مسئولان و خیرین

در تاریخ : 24.07.96
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 324

اردبیل- ایرنا- مدیرعامل انجمن نابینایان اردبیل گفت: یکهزار و 100روشندل عضو این انجمن از مسئولان و خیرین انتظار حمایت های جدی دارند تا مشکلات فراروی آنها حل شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا علی محمد پور روز یکشنبه همزمان با 23 مهرماه روز جهانی عصای سفید در آئین بزرگداشت این روز در هتل دریا اردبیل افزود: علی رغم چندین سال پیگیری باز هم استیجاری بودن ساختمان انجمن نابینایان عمده‌ترین مشکل روشندلان اردبیل است.
وی اظهار کرد: هر سال به دلیل استیجاری بودن ساختمان انجمن نابینایان با تغییر مکان انجمن مشکلات زیادی در رفت‌و ‌آمد روشندلان به وجود می‌آید.
وی بیان کرد: انجمن خانه و مامن روشندلان عزیز است و آنها بیشتر وقت خود را در آنجا می گذرانند و باید همه به ویژه مسئولان تلاش کنند تا یک محل ثابت برای این عزیزان که انسان های پاک و بی ادعایی هستند اختصاص یابد.
وی با اشاره به اینکه روز عصای سفید در واقع روز قدرت، اعتماد به نفس و روز استقلال روشندلان است، اظهار کرد: یکهزار و 100 نفر عضو انجمن نابینایان اردبیل معلولیت های شدید، متوسط و خفیف دارند.
وی اضافه کرد: از این تعداد 300 نفر مستمری بگیر بهزیستی هستند و تلاش می شود تا مابقی نیز از این خدمات بهره مند گردند.
وی ادامه داد: انجمن نابینایان با برنامه‌های مختلف فرهنگی، تفریحی و آموزشی که در طول سال به صورت مستمر برگزار می‌کند، در حوزه مسائل مهم آموزشی، فرهنگی و حمایت از روشندلان فعالیت می‌کند تا افرادی که عضو انجمن نابینایان هستند در رشته‌های متنوع با مهمترین مسائل مهارتی و آموزشی آشنا شوند.
محمد پور گفت: آموزش آشپزی برای بانوان روشندل، آموزش کامپیوتر، شطرنج، وزنه برداری، جودو، گلبال و خط بریل که در آموزش قرآن کریم نیز کاربرد دارد، از جمله موارد آموزشی انجمن نابینایان می باشد که از مربیان توانا و باتجربه برای رشد و کمک به روشندلان استفاده می شود.
مدیرعامل انجمن نابینایان اردبیل با اشاره به توانایی های روشندلان افزود: بیش از 30 نفر از روشندلان دارای مدرک تحصیلی لیسانس، شش نفر فوق لیسانس و مابقی اغلب دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستند.
وی بیان کرد: احد جواهر روشندل اردبیلی قهرمان جهان در وزنه برداری و حسن جعفری نیز عضو تیم ملی گلبال کشورمان هستند.
وی یکی دیگر از مشکلات نابینایان را مسکن آنها عنوان کرد و گفت: مسکن مهر میر اشرف هنوز تحویل روشندلان نشده است اما وام آنها تقسیط شده و از آنها اخذ می شود که از مسئولان امر انتظار داریم در تقسیط وام نابینایان بازنگری کنند تا مقدار وام پرداختی به صورت ماهانه کاهش یابد تا این عزیزان قادر به پرداخت وام خود باشند.
رئیس هیات مدیره انجمن نابینایان اردبیل هم در این آئین گفت: عمده مشکل روشندلان اردبیلی بیکاری است و اگر نرخ بیکاری در اردبیل برای سایر افراد 40 درصد باشد برای روشندلان بیش از 80 درصد است.
فاطمه جدی افرود: همه به ویژه مسئولان باید بدانند که توانایی نابینایان فراتر از آن است که تصور می شود و روشندلان این را در عمل و با موفقیت های خود در همه حوزه ها ثابت کرده اند.
وی اظهار کرد: یکی دیگر از مشکلات نابینایان رفت و آمد آنها در شهر است و اگر مناسب سازی زیر ساخت ها برای معلولان اعتبار زیادی می خواهد حداقل وسایل صوتی اتوبوس های درون شهری که هزینه زیادی ندارد درست شود تا روشندلان بتوانند در مسیر مورد نظر پیاده شوند.
وی با اشاره به اینکه تهیه لوازم توانبخشی معلولان بر عهده سازمان بهزیستی است، بیان کرد: روشندلان اردبیلی در تهیه لوازم التحریر و عصای هوشمند با مشکل مواجه هستند و از مسئولان انتظار کمک دارند.
وی با تقدیر از حمایت های مردم و مسئولان از این قشر گفت: رسانه ها در پرداختن و شناساندن نقاط قوت و ضعف روشندلان و حل مشکلات آنها نقش بسزایی دارند و از رسانه ها انتظار داریم توجه ویژه ای به این قشر داشته باشند.
تجلیل از روشندلان موفق، پخش کلیپ، اجرای سرود توسط روشندلان و خواندن دکلمه و اجرای موزیک توسط آنها از دیگر بخش های این آئین بود.
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری