ورود به سایت
» » سلامت فرآیند اجرای کار ودانش و مهارت حرفه ای مشاور . متضمن اجرای صحیح طرح غربالگری اضطراب است .

سلامت فرآیند اجرای کار ودانش و مهارت حرفه ای مشاور . متضمن اجرای صحیح طرح غربالگری اضطراب است .

در تاریخ : 04.07.96
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 295

جلسه توجیهی اجرای طرح غربالگری اضطراب کودکان 5تا 6سال در سال جاری با حضور مسٔولین مراکزمشاوره تخصصی شهرستانهای تابعه ، مدیر کل ومعاون توسعه پیشگیری وکارشناس مسپول مشاوره بهزیستی استان برگزار شد.

 

طاهره رزاقپور معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان با عنوان اینکه برنامه غربالگری اضطراب کودکان با هدف کمک به افزایش آگاهی واطلاعات والدین جهت توجه به نشانه های اضطرابی کودکان افزود: دراین برنامه سعی شده است تا با شناسایی بموقع ومداخلات تخصصی زودهنگام از مشکلات رفتاری متعاقب آن پیشگیری شود .

 

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان اهداف طرح راشناسایی زود هنگام اضطراب کودکی ، ارجاع زود هنگام جهت مداخلات تخصصی و افزایش اطلاعات والدین در خصوص پیشگیری از اضطراب کودکان دانست و بر لزوم هماهنگی واتخاذ تدابیرلازم در زمینه عملیاتی نمودن مفاد مورد نظر تاکید کرد .

 

وی یادآورشد: این اختلالات می توانند عاملی برای شروع بیماری هایی نظیر افسردگی ،مصرف مواد مخدر وبیماری های جسمی وسایر اختلالات وناهنجاری ها ی رفتاری باشند.

 

درادامه دکتر ستاری مدیر کل بهزیستی استان به اهمیت بالای تشخیص زود هنگام اختلالات وکاهش باربیماریها وتاثیر آن در ارتقای سلامت روان جامعه اشاره کردوافزود: برنامه های غربالگری ضمن اینکه خدمات ارزان تر را به افراد جامعه اراپه می دهد با تشخیصزودهنگام از ایجاد معضلات ومشکلات بعدی نیز می کاهد .

 

ایشان اختلالات اضطرابی را شایعترین اختلالات دوران کودکی نام برده وتاکیدکرد: دربسیاری از اوقات علایم این اختلال با فرآیند رشد طبیعی کودک اشتباه گرفته شده ومانع از تشخیص ومداخلات به موقع می گردد.طرح غربالگری اضطراب بهه این نیاز مهم پاسخ مناسبی می دهد .

 

مدیر کل بهزیستی استان سلامت انجام کار را درانجام مشاوره های تخصصی حائز اهمیت دانست وگفت: حفظ عزت ، آبرو شان خانواده ها ، حذف هزینه های زاپد در انجام مشاوره ، مداخلات بهنگام وپیگیری های بعدی ازجمله نکات بارز در مشاوره های کارآمد ودانش محور تلقی می شود .

 

دکتر ستاری به ظرفیت وپتانسیل تاثیرگذارمراکز نیز اشاره کرد وگفت : آنچه که سازمان را به سمت پویایی وسلامت اجتماعی رهنمون می سازد معرفی بموقع ، درست ، اصولی از فعالیتها وخدمات تعریف شده در آن می باشد که لازمه این اقدام دانش وتخصص ومهارت حرفه ای مشاوران در اراپه خدمات مفید ومعرفی بهتر آنها دراین مراکز می باشد.

 

وی اشاره کرد: یکی از شایعترین اختلالات دوران کودکی ؛ اختلال واضطراب می باشد وبسیاری از اوقات علایم این اختلال با فرآیند رشد طبیعی کودک اشتباه گرفته شده ومانع از تشخیص ومداخلات به موقع می گردد.

 

ایشان اعتماد سازی را نشانه ارتباط موثر وتعامل سازنده با خانواده ها یادکردوگفت: با ارا‌يه خدمات صحیح وافزایش اعتماد دربین خانواده ها می توان جایگاه مشاوره وضرورت آن را در خانواد ها نهادینه کرد ودرراستای ارتقای کیفیت خدمات تلاش نمود .

 

گفتنی است: طرح غربالگری اضطراب کودکان 5و6 ساله از سال 93 در مرکز استان شروع شده است وامسال در شهرستانهای خلخال –کوثر-پارس اباد –بیله سوار-مشکین شهر- گرمی ونمین اجرامی شود .

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری