ورود به سایت
» » لزوم ارتقاء کیفیت ومحتوی آموزشی مهدهای کودک در برنامه ریزی های آموزشی

لزوم ارتقاء کیفیت ومحتوی آموزشی مهدهای کودک در برنامه ریزی های آموزشی

در تاریخ : 21.05.96
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 427

دوره آموزشی اصول برنامه ریزی آموزشی برای کودکان زیر شش سال با حضور مدیر کل ، معاون امور اجتماعی و برخی از کارشناسان بهزیستی استان و بیش از 35 نفر از کارشناسان دفتر امور کودکان بهزیستی استانهای کردستان ، زنجان و اردبیل به مدت دو روز در شهرستان سرعین برگزار شد .

در این مراسم دکتر ستاری مدیر کل بهزیستی استان با عنوان اینکه برگزاری دوره های آموزشی در پیشبرد اهداف سازمان بسیار حائز اهمیت است گفت: فراگیری نکات برجسته وقابل اهمیت در دوره آموزشی فراگیران را می تواند درتصمیم گیری ها واتخاذ راه حل های پیشنهادی به مراجعین یاری نماید.

مدیر کل بهزیستی استان با اشاره به اینکه دوران خردسالی و مرحله مقدماتی انسان در یادگیری بسیار حائز اهمیت است بنابراین کارشناسان ومتولیان امر تعلیم کودکان بایستی از دانش واطلاعات کافی در زمینه تربیت اصولی وصحیح کودکان برخوردار باشند.

دکتر ستاری آموزش های پیش دبستانی از طریق والدین ومحیط های آموزشی وبویژه مهدهای کودک را مهم دانست وگفت: درحقیقت آموزش ها نقش پایه واساس شکل گیری شخصیتها درطول زندگی افراد را بعهده دارند.

ایشان بهداشت روانی وسلامت جسم وروح را درپرتوآموزش های موثر یاد کرد وگفت: آنچه که جامعه را به سمت شادابی وسلامت اجتماعی هدایت می کند همان تامین بهداشت روانی ودر نتیجه ارتقاء سلامت ورفاه اجتماعی جامعه می باشد .

وی در بخش دیگر از سخنان خود محتواها وبرنامه های آموزشی در مهدهای کودک را مهم دانست وگفت: در برنامه ریزی واهداف سازمان بایستی بیشتر حول محور برنامه ریزی آموزشی متمرکز گردد..تا بتوان با اتخاذ این شیوه ها در ارتقاء و رشد استعدادهای کودکان موثر واقع شد.

ایشان همچنین مصون سازی کودکان در مقابل خطرات وآسیب ها را بسیار مهم یاد کرد وگفت: امروزه با توجه به نوع وسبک زندگی ، تغییرات مختلفی در پرورش کودکان فرا روی خانواده ها قرار گرفته است که بهتر است این آموزش ها را ازخردسالی به کودکان انتقال دهیم .

وی در پایان به موضوع یادگیری مهارتهای زندگی اشاره کرد وگفت: متاسفانه عدم یادگیری مهارتهای زندگی وبه کاربستن آنها در طول زندگی ، آسیب ها ومشکلات فراوانی را متوجه خانواده ها می کند که لازم است این اصول به انحای مختلف به خانواده ها انتقال داده شود .

لزوم ارتقاء کیفیت ومحتوی آموزشی مهدهای کودک در برنامه ریزی های آموزشی

لزوم ارتقاء کیفیت ومحتوی آموزشی مهدهای کودک در برنامه ریزی های آموزشی

 

 

 

بازگشت
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری