ورود به سایت
» » رئیس بهزیستی بیله‌سوار خبر داد: افزایش19 درصدی طرح غربالگری پیشگیری از تنبلی چشم در شهرستان بیله‌سوار

رئیس بهزیستی بیله‌سوار خبر داد: افزایش19 درصدی طرح غربالگری پیشگیری از تنبلی چشم در شهرستان بیله‌سوار

در تاریخ : 27.04.96
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 396

توحید هژیر رئیس بهزیستی بیله‌سوار ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در اردبیل اظهار کرد: طرح غربالگری شنوایی تا سه ماه اول تولد برای هزارو 407نفر نوزاد با اعتبار 130میلیون ریال اجراء شد و بهزیستی شهرستان بیله سوار در اجرای این طرح مقام اول را در بین شهرستانهای استان کسب کرد و در همایشی که با حضور مقامات سازمان بهزیستی کشور در سرعین برگزار شد از بهزیستی بیله سوار تقدیر به عمل آمد.

وی با بیان این‌که سه هزارو 902 کودک شامل سنین 3تا 6سال در طرح آمبلیوپی در این شهرستان در سال گذشته غربال شدند افزود:غربالگری طرح پیشگیری از تنبلی چشم سال 95 نسبت به سال 94 افزایش 19 درصدی داشته است و در سایه اجرای موفق این طرح روز به روز معلولیت بینایی در این شهرستان کاسته شده است.

رئیس بهزیستی بیله سوار افزود:در سال گذشته آموزش پیشگیری از معلولیت برای دو هزارو 566نفر و آموزش مهارتهای سه گانه پیشگیری از انواع آسیب های اجتماعی برای چهار هزار نفر از طریق بهزیستی شهرستان برگزار شد.

هژیر افزود:در راستای حمایت از معتادان جهت اشتغال برای 8 نفر از معتادان که بیش از یکسال اقدام به ترک کرده اند تسهیلاتی به مبلغ 800میلیون ریال ارائه شده است و 260 نفر در دو مرکز پیشگیری از اعتیاد در شهرستان بیله سوار تحت مداوا و درمان هستند.

رئیس بهزیستی شهرستان بیله سوار افزود: امسال 519نفر در طرح غربالگری بینایی و122نفر در طرح شنوایی و 350نفر در بحث آگاه سازی معلولیت و 52 نفر نیز بصورت مشاوره حضوری از طریق بهزیستی بیله سوار آموزش و غربالگری شده اند.

وی با اشاره به اینکه میزان طلاق توافقی در شهرستان بیله سوار در 4ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 15 درصدی داشته است افزود: در طول این مدت برای 405خانواده برنامه زندگی و خانواده برگزار شده است و برای 438نفر آموزش مهارت پیش از ازدواج و 535نیز مهارت زندگی و مهارت پیشگیری از همسر آزاری و مقابله با خشونت برای 148نفر نیز برگزار شده است .

وی عنوان کرد: امسال 53نفر در مراکز ترک اعتیاد در شهرستان پذیرش جدید شده اند و برای 4نفر تسهیلات اشتغال ارائه شده است و در هفته مبارزه با مواد مخدر با همکاری ادارات شهرستان نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد و آگاه سازی و نصب بنر و بروشور و همچنین بازدید از مراکز ترک اعتیاد و شرکت در همایش پیاده روی مبارزه با اعتیاد صورت گرفت.

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری