ورود به سایت
» » معاون پیشگیری بهزیستی اردبیل: فرهنگ مشاوره در اردبیل نهادینه شده است

معاون پیشگیری بهزیستی اردبیل: فرهنگ مشاوره در اردبیل نهادینه شده است

در تاریخ : 20.04.96
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 1 787

به گزارش خبرنگار مهر، طاهره رزاق پور صبح سه‌شنبه در کارگاه مصون‌سازی کودکان زیر سن دبستان و خانواده‌ها از مصرف مواد اعتیادآور تصریح کرد: هر چند اقدامات پیشگیری ملموس نبوده و دیربازده است اما موضوع مشاوره و پیشگیری به گفتمان تبدیل شده است.

وی افزود: بهزیستی استان به منظور کاهش سطح آسیب‌ها ارائه خدمات تخصصی مشاوره و پیشگیری را مورد تأکید دارد و بر همین اساس ۲۸ موسسه و انجمن در سطوح مختلف پیشگیری از اعتیاد فعالیت دارند.

معاون پیشگیری بهزیستی استان به فعالیت ۱۴ موسسه در حوزه پیشگیری از اعتیاد، ۱۲ انجمن در حوزه حمایت از ترک اعتیاد و یک انجمن کاهش آسیب اشاره کرد.

به گفته رزاق پور علاوه بر این ۱۰۰ تسهیل گر آموزش دیده نیز در امر پیشگیری مشارکت دارند و تنها در بخش مهدهای کودک و پیش دبستانی ۳۵ تیم فعال است.

وی با اشاره به فعالیت تیم‌های اجتماع‌محور در استان اضافه کرد: تیم‌های اجتماع‌محور در محیط‌های مختلف پارادایم برنامه‌ریزی از مردم و با مردم را بر عهده دارند و بر اساس نیاز خود مردم پروژه تعریف و اجرا می‌کنند.

معاون پیشگیری بهزیستی استان با تأکید به اینکه امروز مقوله پیشگیری فراتر از توزیع بروشور و اطلاع‌رسانی رفته است، ادامه داد: ضروری است برای پیشگیری فرایندهای جایگزین ترسیم شود.

رزاق پور با اشاره به برگزاری کارگاه مصون‌سازی کودکان زیر سن دبستان با حضور کارشناسان زبده استان‌ها اضافه کرد: در این کارگاه برنامه‌های مصون‌سازی ارزیابی شده و نسبت به اصلاح آن اقدام می‌شود.

وی تأکید کرد: این برنامه در ۳۵ مهدکودک استان اجرا می‌شود که پیش بینی شده امسال به اضافه برنامه خانه و مدرسه اجرای طرح تا ۵۵ مهدکودک افزایش یابد.

معاون پیشگیری بهزیستی استان برنامه خانه و مدرسه(FAST) را یکی از برنامه‌های مؤثر تجمیع اقدامات تربیتی خانه و مدرسه دانست و گفت: ارتباط مؤثر کودک و خانواده، خانواده و مهدکودک و بین خانواده‌ها در این برنامه مورد تأکید است.

 

 

 معاون پیشگیری بهزیستی اردبیل: فرهنگ مشاوره در اردبیل نهادینه شده است

 معاون پیشگیری بهزیستی اردبیل: فرهنگ مشاوره در اردبیل نهادینه شده است

 معاون پیشگیری بهزیستی اردبیل: فرهنگ مشاوره در اردبیل نهادینه شده است

 

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری