ورود به سایت
» » معاون سازمان بهزیستی کشور در اردبیل:

معاون سازمان بهزیستی کشور در اردبیل:

در تاریخ : 13.04.96
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 370

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر ۱۴۰ شهر بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت در سطح کشور وجود دارد که ۳۰ مرکز اورژانس اجتماعی تا به امروز در این شهرها راه‌اندازی شده و ۱۱۰ مرکز دیگر نیز فعال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حبیب‌الله مسعودی فرید صبح امروز در نشست ارزیابی اقتصادی پروژه‌های بهزیستی که در سرعین برگزار شد اظهار داشت: سازمان بهزیستی کشور وظایف متعددی دارد که در نخستین سال از برنامه ششم توسعه مسئویت‌های زیادی بر عهده این سازمان واگذار شده که از آن جمله می‌توان به کاهش طلاق، ساماندهی کودکان خیابانی و راه‌اندازی اورژانس اجتماعی در شهرهای بالای 50 هزار نفر اشاره کرد که بر این اساس سازمان بهزیستی اهداف خود را بر این محورها متمرکز کرده است.

وی افزود: در حال حاضر 140 شهر بالای 50 هزار نفر جمعیت در سطح کشور فاقد اورژانس اجتماعی وجود دارد که با تلاش‌های انجام یافته در 30 شهر از این شهرها اورژانس اجتماعی راه‌اندازی شده و تلاش داریم 110 مرکز دیگر را تا پایان امسال افتتاح کنیم که خوشبختانه با تعامل و همکاری مناسب دولت و مجلس 100 میلیارد تومان اعتبار برای گسترش اورژانس اجتماعی در سطح کشور برای سازمان اختصاص یافته است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت:  هدف از اجرای این طرح‌ها ارتقای زندگی مردم است که در کمیته محرومیت‌زدایی سازمان 30 شهرستان کشور با عنوان محروم شناسایی شده‌اند که قرار بر این شده است تا دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های خود را برای رشد این شهرستان‌ها‌ ارائه کند و مرکز جامع خدمات بهزیستی نیز در این شهرستان‌ها راه‌اندازی می‌شود.

مسعودی‌فرید تصریح کرد: راه‌اندازی مرکز جامع خدمات بهزیستی در 30 شهرستان محروم کشور خدماتی از جمله توانبخشی مبتنی بر خانواده، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و کاهش اعتیاد و نیز اشتغال خانگی و خدمات مالی خرد را ارائه خواهد کرد که خوشبختانه در حال حاضر 10 شهرستان از 30 شهرستان محروم شناسایی شده و دارای مرکز جامع خدمات بهزیستی هستند و تلاش داریم برای 20 شهرستان دیگر نیز این مرکز را راه‌اندازی کنیم.

وی بیان کرد: یکی از طرح‌های معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تحت پوشش قرار دادن نوزادان دارای مادر معتاد است که سال گذشته یک هزار و 400 نوزاد شناسایی و پذیرش شدند که حدود 700 نوزاد به خانواده‌های خود که دارای صلاحیت بودند واگذار شده و 700 نوزاد دیگر نیز در مراکز سازمان بهزیستی قرار دارند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: با همکاری‌های انجام یافته با مسئولان وزارت بهداشت در زمان زایمان آزمایش‌های لازم از مادران این نوزادها به منظور تائید صلاحیت آنان برای نگهداری نوزادان انجام می‌شود که در غیر این صورت سازمان بهزیستی وارد کار شده و خدمات حمایتی از کودکان را ارائه می‌دهد.

بازگشت
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری