ورود به سایت
» » برگزاری کارگاه آشنایی با برنامه های سلامت اجتماعی واجتماع محور

برگزاری کارگاه آشنایی با برنامه های سلامت اجتماعی واجتماع محور

در تاریخ : 27.02.96
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 441
در این نشت دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان ضمن خیر مقدم گویی و تشریح برخی از اقدامات و فعالیتهای سازمان پیرامون سلامت اجتماعی گفت: یکی از سیاستهای اصلی سازمان در توانمند سازی افراد جامعه هدف بحث رویکرد اجتماع محور می باشد .که با تمام توان برنامه های خود را در این زمینه ادامه می دهد.

مدیر کل بهزیستی استان با عنوان اینکه در تامین سلامت روحی و روانی افراد ، مداخلات فردی جوابگو نیست گفت: با توجه به نوع اختلالات ، انجام مداخلات فردی جوابگوی نیازهای افراد نبوده واز اثربخشی لازم نیز برخوردارنیست .

دکتر ستاری در بخش دیگر از سخنان خود به تشریح حوزه های تخصصی در بدنه سازمان پرداخت و گفت: به حمداله امروز سازمان بهزیستی در سایه تلاش وهمت مسئولین به یک سازمان قوی ، توانمند وکاملا" تخصصی در ارائه خدمات به افراد جامعه هدف تبدیل شده است که توسط حوزه های تخصصی به خوبی مدیریت می شود.

ایشان در بحث برنامه های سلامت محور و سیاست های اتخاذ شده در این زمینه نیز افزود: در تامین سلامت اجتماعی ، رصد آسیب ها اجتماعی برای سازمان حائز اهمیت می باشد بنابراین بهتر است نقاط آسیب خیر عوامل محافظ و عوامل ایجاد کننده و برنامه ریزیهایی که مبتنی بر شواهد می باشند به این سمت حرکت کنند.

وی کارگاه آموزشی را فرصت مناسب به منظور آشنایی سایر نهادها بویژه متولیان بحث تامین سلامت اجتماعی با حوزه ها یاد کرد وبر اهمیت دادن به پژوهش های اجتماع محور درزمینه سلامت اجتماعی تاکید کرد.

دکتر ستاری در خاتمه به مشارکت وهمدلی اعضاء ، ارسالنتایج پژوهش های ارجاعی به سازمان ،ترسیم نقشه راه سلامت اجتماعی شناسایی بین بخشی ، شناسایی پزشکان خیر و معتمد ومستند سازی اقدامات در ارائه خدمات تاکید کرد.

در ادامه دکتر صادقیه رئیس کمیته سلامت اجتماعی نیز ضمن دعوت حاضرین بر همکاری مستمر و موثر با سازمان بهزیستی بر گفتمان سازی عوامل موثر برتامین سلامت اجتماعی اشاره کرد وگفت : با توجه به مطالعات اجتماعی صورت گرفته در سلامت اجتماعی اولین گام گفتمان سازی علمی در بین نهادها و مراجع ذیربط می باشد.

رئیس کمیته سلامت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مهمترین فاکتور سلامت را خود مردم دانسته و برلزوم وحدت ، همدلی ، مشارکت و همراهی مسئولان در این خصوص تاکید کرد.

دراین کارگاه ، هر یک از معاونین پیشگیری ، امور اجتماعی وتوانبخشی بهزیستی استان به تشریح فعالیت های حوزه کاری خود بویژه برنامه های خود بارویکرد اجتماع محور پرداختند.

 

برگزاری کارگاه آشنایی با برنامه های سلامت اجتماعی واجتماع محور

برگزاری کارگاه آشنایی با برنامه های سلامت اجتماعی واجتماع محور

 

 

 

 

بازگشت
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری