ورود به سایت
» » برگزاری دومین جلسه شورای ساماندهی سالمندان

برگزاری دومین جلسه شورای ساماندهی سالمندان

در تاریخ : 23.12.95
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 921

دومین جلسه شورای سالمندان با حضور مدیر کل امور اجتماعی استانداری ، مدیرکل و معاون توانبخشی بهزیستی و جمعی از مدیران و مسئولان دستگاههای اجرایی استان با بررسیپناسیل ها و خدمات قابل ارائه ادارات و سازمانها به سالمندان در محل استانداری اردبیل برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دکتر ستاری مدیر کل بهزیستی استان با اشاره به پديده سالمندي و لزوم برنامه ریزی برای کنترل و حمایت از این افراد در جامعه گفت: با توجه به پیش بینی های بعمل آمده جمعیت جوان طی چند سال آینده به سمت سالمندی خواهد رفت و این پدیده درصورت عدم برنامه ریزی مدون وصحیح می تواند زنگ خطری برای نسلهای آتی باشد.

مدیر کل بهزیستی استان با اذعان اینکه در راستای تکریم ، منزلت و ارج نهادن به قشر سالمندان آیین نامه شورای ساماندهی سالمندان بمنظور عملیاتی نمودن مفاد آنها به دستگاههای اجرایی ابلاغ گردیده گفت: دستگاههای و سازمانهای اجرایی در راستای ارزش گذاری و تکریم سالمندان ملزم به رعایت آیین نامه مدون بوده و بخشی از نیازهای آنان را عهده دار هستند.

ستاری با اشاره به مصوبات قبلی مبنی بر اتخاذ تمهیدات لازم برای احداث خانه امید ، تاکید بر فعال سازی کارگروههای تخصصی و اتخاذ تصمیم برای اجرایی شدن در جلسات اصلی اظهارداشت: در راستای حمایت از سالمندان و تکریم منزلت همراه با حفظ عزت و شان این عزیران بهتر است از سوی دستگاههای اجرایی خدمات جدید و مناسب برای سالمندان تعریف شود .

مدیر کل بهزیستی استان در راستای تکریم منزلت سالمندان و ارج نهادن به این عزیزان برنامه های حوزه توانبخشی را مطابق با برنامه های توسعه اقتصادی ، اجتماعی وفرهنگی یادکرد.

ایشان در ادامه بر ضرورت الزام دستگاهها و ارگانهای دولتی بر رعایت آیین نامه های مدون تاکیدکرد وگفت: بهره مندی از پتانسیل های دستگاهها و شناسایی ظرفیتهای مردمی می تواند سیر سالمندی را با حرکت سالم به پیش ببرد.

در ادامه شفیعی مدیر کل امور اجتماعی استاندری اردبیل نیز با اشاره به سیر جمعیت جوان به سمت سالمندی و لزوم اتخاذ راهکارهای متعدد در تکریم این افراد سالمندی و حوزه کار در این ارتباط را جزوبرنامه با کیفیت زندگی بیان داشته و ادامه حیات اینعزیزان را با حفظ شان و منزلت از ضروریات دانستند.

مدیر کل امور اجتماعی برضرورت فرهنگ سازی به همراه مصداق عملیاتی وعملی در شرایط زندگی اجتماعی حال حاضر و شرایط اجتماعی تاثیر گذار و تغییر ساختار خانواده ها ، رویکرد دولتی را در این خصوص جوابگو ندانسته و کار دراین حوزه را جزء برنامه های مشارکتی با جذب افراد سرمایه گذار و خیر دانست .

بازگشت
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری