ورود به سایت
» » کودکان خیابانی در استان اردبیل ساماندهی می شوند

کودکان خیابانی در استان اردبیل ساماندهی می شوند

در تاریخ : 30.09.95
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 710
به گزارش ایرنا طاهر شریفی روز سه شنبه در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان گفت: کودکانی که فقط در خیابان ها اقدام به دستفروشی می کنند و مکانی برای زندگی ندارند باید جمع آوری و در مراکز ی که بهزیستی فراهم کرده نگهداری شوند و کودکانی که از طریق خانواده هایشان اقدام به کار درخیابان می کنند علاوه برجمع آوری باید برای ساماندهی آنان و اشتغال خانواده آنها تدابیری اندیشیده شود.
وی افزود: بیشتر کودکانی که در خیابان ها اقدام به دستفروشی می کنند از خانواده فقیر بوده و بدلیل مشکلات مالی اقدام به این کار می کنند که باید سازمان بهزیستی با هماهنگی کمیته امداد و اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در اشتغال و کارآفرینی این خانواده ها اقدام جدی داشته باشند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل از تهیه طرح ساماندهی کودکان خیابانی خبرداد و گفت: این طرح از 25 سال پیش تهیه شده اما هنوز به آن صورت که باید کودکان خیابانی سرو سامان می یافت سرو سامان نیافته که دلیل آن نارسایی های طرح نیست بلکه مشکل اصلی در اجرای طرح بود که نیازمند مشارکت همگانی است.
شریفی افزود: کودکان خیابانی مختص کشورمان نیست بلکه در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه هم بیشتر است که تظاهر بیرونی پیدا کرده در حالی که در کشور ما تظاهر بیرونی آن به اندازه کشورهای توسعه یافته نیست.
شفیع شفیعی مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل هم در این جلسه از در الویت قرار گرفتن کاهش آسیب های اجتماعی در استان خبر داد و گفت: طلاق ،اعتیاد ،بی بند و باری و حاشیه نشینی چهار آسیب اجتماعی است که به غیر از طلاق در بقیه آسیب ها وضعیت استان اردبیل نگران کننده نیست بطوریکه در بحث اعتیاد این استان جزو استان های پاک محسوب می شود.
وی حاشیه نشینی را یکی دیگر از آسیب های اجتماعی عنوان کرد و افزود: 18درصد جمعیت استان اردبیل حاشیه نشین هستند بطوریکه اردبیل در این رابطه در ردیف اول ،پارس آباد دوم و مشگین شهر سوم قرارگرفته است حال آنکه میانگین کشوری در حاشیه نشینی 13 درصد است .
در این جلسه مسوولان هر یک از دستگاه های اجرایی حاضر نظرات خود را در باره چگونگی ساماندهی کودکان خیابانی و جلوگیری از آسیب های اجتماعی بیان کردند.
بازگشت
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری