ورود به سایت
» » 150 کودک خیابانی در استان اردبیل شناسایی شد

150 کودک خیابانی در استان اردبیل شناسایی شد

در تاریخ : 30.09.95
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 772
به گزارش ایرنا بهزاد ستاری روز سه شنبه در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان افزود: در سال 85 آمار کودکان خیابانی استان 132 نفر بود که این آمار در سال 95 به 150 نفر رسیده که از خدمات مددکاری ،حرفه آموزی ،سوادآموزی و مهارت زندگی بهره مند شدند.
وی بیان کرد:امسال 500 مورد خدمات مددکاری ،310 مورد مشاوره زندگی ،25مورد حرفه آموزی ، 26 مورد اشتغالزایی ،65 مورد اردوهای فرهنگی ،یک میلیارد و 700 میلیون ریال کمک های مالی بلاعوض و یک هزار و 500 مورد خدمات تخصصی به کودکان خیابانی و خانواده های آنان ارایه شده است .
ستاری معرفی 21 کودک خیابانی به آموزش و پرورش برای تحصیل ، معرفی هفت خانواده کودکان خیابانی به اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی برای اشتغال ، معاینه رایگان 6 کودک خیابانی و تحت پوشش 9 کودک در کمیته امداد را از جمله اقدامات انجام گرفته عنوان کرد و گفت:شهرداری و نیروی انتظامی در شناسایی و ساماندهی این کودکان همکاری خوبی با سازمان بهزیستی دارند.
مدیرکل بهزیستی استنان اردبیل از ایجاد مرکز حمایتی و آموزش کودکان در اردبیل خبرداد و گفت: این مرکز توسط موسسه خیریه چهارده معصوم(ع) باهدف شناسایی و جذب کودکان خیابانی ،آموزش و ارتقای کیفیت زندگی آنان که موافقت نامه اصولی آن صادر شده راه اندازی خواهد شد.
وی مشارکت همگانی را در ساماندهی کودکان خیابانی خواستار شد و افزود: همه نهادها و دستگاه های اجرایی باید در ساماندهی این کودکان مشارکت کنند تا بتوانیم جلوی آسیب های اجتماعی ناشی از آن را بگیریم .
ستاری عامل اصلی افزایش کودکان خیابانی را مشکلات مالی خانواده ها عنوان کرد و افزود: صدا وسیما و مطبوعات با تولید برنامه ها و تهیه گزارش ها می توانند برای جلب مشارکت همگانی در ساماندهی کودکان خیابانی کمک کنند .
بازگشت
تگهای مطلب : كارگروه اجتماعي
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری