ورود به سایت
» » مدیرکل بهزیستی استان اردبیل خبر داد:

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل خبر داد:

در تاریخ : 07.09.95
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 2 400

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، بهزاد ستاری عصر امروز در همایش پیشگیری از سوء رفتار با کودک با حضور کارشناسان اورژانس اجتماعی استان‌های شمالغرب کشور در مشگین‌شهر اظهار کرد: در استان اردبیل با راه‌اندازی مرکز اورژانس اجتماعی در سال‌های اخیر به تدریج شاهد کاهش برخی از آسیب‌ها و ریشه‌یابی کنترل این آسیب‌ها بودیم به طوری که به تدریج روند کاهشی را در این حوزه شاهد هستیم هر چند که همسر آزاری و کودک آزاری همچنان آمارش بالاتر است.

وی با بیان اینکه ما از طریق سامانه 123 به صورت شبانه‌روزی در خدمت هموطنان هستیم، تصریح کرد: با تکمیل و افتتاح مجموعه بزرگ اورژانس اجتماعی در اردبیل که در حال احداث است، هم سرعت خدمات و هم کیفیت خدمات ارائه شده این مرکز اعم از خدمات مشاوره‌ای، راهنمایی، خدمات حضوری و... در باب کودک آزاری، همسر آزاری و دیگر آسیب‌های اجتماعی که مردم با آن روبه‌رو هستند، توان و سرعت ارائه خدمات بیشتر از گذشته است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با بیان اینکه ارتقا و اثربخشی فعالیت‌های اورژانس در سایه انجام فعالیت‌های مستمر آموزش نیروها و ارتقا توانمندی آنهاست، گفت: سالانه بیش از چهار هزار و 500 تماس با مرکز اورژانس اجتماعی را در استان اردبیل شاهد هستیم که کارشناسان ما تلاش می‌کنند تا با حضور به موقع بتوانند خدمات مناسب سرپایی و یا تلفنی را ارائه کرده و دغدغه خانواده‌های در معرض آسیب و یا آسیب‌دیده را به حداقل برسانند.

ستاری، تسهیل دسترسی مردم به خدمات


اجتماعی و اطلاع‌رسانی دقیق را در شناسایی و کاهش کانون‌های آسیب‌‌آفرین یادآور شد و افزود: سالانه بیش از صدها مورد مداخله در بحران توسط اورژانس اجتماعی استان اردبیل به ثبت می‌رسد.

 

وی به راه‌اندازی پایگاه‌های خدمات اجتماعی در محلات در کاهش خشونت خانگی و کم کردن آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق، اعتیاد،‌ خودکشی، کودکان کار، دختران خیابانی و فراری از منزل اشاره کرد و ادامه داد: 35 پایگاه سیار خدمات اجتماعی را در استان اردبیل انجام می‌دهند که با شناسایی نقاط آسیب‌خیز سعی در کنترل و مهار آنهاست.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با بیان اینکه کارشناسان و مشاوران ما به صورت معقول و منطقی و با سعه صدر به سؤالات و پرسش‌ها پاسخ می‌دهند تا دغدغه‌ها، مشکلات و آسیب‌ها یکی پس از دیگری برطرف شود، اضافه کرد: پایگاه‌های دایر شده در محلات آسیب‌خیز و حاشیه شهرها در ارتباط با شناسایی آسیب و ارائه خدمات مشاوره‌ای تلاشی جدی‌تر را انجام می‌دهند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل خبر داد:

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل خبر داد:

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل خبر داد:

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل خبر داد:

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل خبر داد:


 

  

بازگشت
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری