ورود به سایت
» » معاون امور اجتماعی بهزیستی اردبیل در گفتگو با مهر؛

معاون امور اجتماعی بهزیستی اردبیل در گفتگو با مهر؛

در تاریخ : 06.09.95
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 805
مشگین شهر – معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اردبیل گفت: از ابتدای سال جاری ۸۵۰ مورد تماس به دلیل کودک‌آزاری با اورژانس اجتماعی بهزیستی استان به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، خسرو امیدوار صبح شنبه در حاشیه همایش پیشگیری از سورفتار با کودک در پل معلق مشگین شهر در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: تمامی تماس‌های حاصله پیگیری شده و در صورت لزوم کودک از محل زندگی خود خارج شده است.

وی با تأکید به اینکه تمامی اقدامات مقابله با کودک‌آزاری در استان با احکام قضایی است، اضافه کرد: در سال جاری ۱۲ کودک به دلیل اینکه خانواده‌شان صلاحیت نگه‌داری آن ها را نداشتند از خانواده جدا شدند.

به گفته معاون امور اجتماعی بهزیستی استان این کودکان در مراکز نگه‌داری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست استان به صورت موقت نگه‌داری می‌شوند و به موازات آن کارشناسان مشاوره‌های لازم را با والدین انجام می‌دهند.

وی افزود: در صورتی که عدم صلاحیت والدین محرز شد کودک تا سن ساماندهی در مرکز نگه‌داری بهزیستی می‌ماند و در صورتی که والدین رفتار خود را تغییر بدهند کودک با نظارت مستمر بهزیستی به خانه خود بازمی‌گردد.

امیدوار بیشترین میزان کودک‌آزاری را در شهرستان اردبیل عنوان کرد و افزود: به منظور آشناسازی کارشناسان اورژانس اجتماعی و خانواده‌ها با مصادیق کودک‌آزاری برنامه‌های متعددی اجرا می‌شود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان متذکر شد: در واقع در بیشتر مواقع خانواده‌ها مصادیق کودک‌آزاری را نمی‌دانند؛ به عنوان مثال پدر و مادر در مقابل کودک مشاجره می‌کنند که مصداق کودک‌آزاری است.

وی متذکر شد: اجبار کودک به انجام عمل خاص نیز مصداق کودک‌آزاری است و متأسفانه بسیاری از خانواده‌ها و خود کودکان از مصادیق کودک‌آزاری جنسی نیز مطلع نیستند.

امیدوار برگزاری همایش‌های پیشگیری را با هدف اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی دانست و تأکید کرد: لازم است خانواده‌ها و حتی تمامی افرادی که در حوزه تربیتی و آموزشی با کودک و نوجوان در ارتباط هستند، مصادیق کودک‌آزاری را بشناسند.

دسته بندی : اخبار / آرشیو اخبار
بازگشت
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری