ورود به سایت
» » برگزاری جلسه شورای سالمندان

برگزاری جلسه شورای سالمندان

در تاریخ : 16.06.95
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 569

در ابتدای جلسه دکتر ستاری مدیر کل بهزیستی استان با اشاره به اینکه بر اساس منابع موجود جمعيت ، زماني كه 8% جمعيت را افراد 65 سال و بالاتر و يا 12% جمعيت را افراد 60 سال و بالاتر تشكيل مي دهد پديده سالمندي در جمعيت استقرار مي يابد گفت: با توجه به پیش بینی های بعمل آمده جمعیت جوان طی چند سال آینده به سمت سالمندی خواهد رفت و این پدیده می تواند زنگ خطری برای نسلهای آتی باشد.

مدیر کل بهزیستی استان با اذعان اینکه در راستای تکریم ، منزلت و ارج نهادن به قشر سالمندان آیین نامه شورای ساماندهی سالمندان بر طبق قانون برنامه توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی تدوین و بمنظور عملیاتی نمودن مفاد آنها به دستگاههای اجرایی ابلاغ گردیده گفت: دستگاههای و سازمانهای اجرایی در راستای ارزش گذاری و تکریم سالمندان ملزم به رعایت آیین نامه مدون بوده و بخشی از نیازهای آنان را عهده دار هستند.

ستاری با ذکر برخی از چالش ها و موانع احتمالی فراروی قشر سالمندان تصریح کرد : باورهای غلط ، کمبود قوانین پشتیبان حقوق سالمندان و ضمانتهای اجرایی ، عدم استفاده کافی از ظرفیتهای شورای ملی سالمندان ، عدم توجه کافی به ساماندهی سالمندان در قانون برنامه پنجم ، فعالیتهای موازی و عدم وجود گزارش منسجم – جامع و کامل از عملکرد دستگاهها ، نامشخص بودن جمعیت هدف و عدم وجود بانک اطلاعات ، عدم کارآیی برخی از فعالیتها ، پوشش ناکافی رفاهی و بیمه ای ، ضعف و عدم کارآیی نهادهای مردمی مرتبط ، عدم کفایت سیستم بهداشت ، درمانی و توانبخشی موجود در امور تخصصی سالمندان می تواند این فرصت ها را تبدیل به تهدید نماید.

در ادامه دکتر شریفی معاون سیاسی امنیتی استاندری اردبیل نیز با اشاره به سیر جمعیت جوان به سمت سالمندی و لزوم اتخاذ راهکارهای متعدد در تکریم این افراد سالمندی و حوزه کار در اینارتباط را جزو برنامه با کیفیت زندگی بیانداشته و ادامه حیات این عزیزانرا با حفظ شان و منزلت از ضروریاتدانستند.

ایشان بر لزوم اختصاص اماکن متناسب با شرایط و نیازهایسالمندان تاکید کرد و گفت :همه ساله در راستای احترامومنزلت افراد سالمنداز سوی دستگاههای حمایتیخدمات گوناگونی ارائه می شود ولی این اقدامات کافی نیست و می بایست با انسجام، همسویی و همگرایی سیاست ها در پیش برداهداف مربوط به سالمندان در عرصه زندگانی دوره سالمندیاهتمام ورزید .

معاون سیاسی امنیتی استانداری اردبیل با ذکر اینکه تغییر دیلمان کلیه دستگاهها و متولیان امر و بویژه مردم در راستایفرهنگ پذیرش سالمندان و ادامهفرایند سالمندی با حفظ منزلتشان می باشد.

دکتر شریفی تغییر و اصلاح فرایند مدیریتی و نگرش جامعه به این پدیده را خواستار شده و بر لزوم برنامه ریزیهای اساسی و اصولی در زمینه حمایت از ارتقاء کیفیت رندگی سالمندان تاکید کرد.

وی همچنین انسجامبخشی و مسئولیت پذیریمدیران و مسئولان استانی را در نیل به" زندگی با کیفیت بهتر " سالمندان را موثر و ضروری در این عنوانبیان داشتند.

بازگشت
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری