ورود به سایت
» » کارگاه آموزشی طرح نیک (نماز یاوران کوچک)

کارگاه آموزشی طرح نیک (نماز یاوران کوچک)

در تاریخ : 07.06.95
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 1 009

دنیای کودک مملو از زیبایی ها و شیرینی هاست. کودک همواره در حال آزمودن ، دریافتن و ثبت کردن است. دین مبین اسلام دین تعادل و مظهرعطوفت است و انتقال مفاهیم دینی بایستی متناسب با سطح درک و فهم کودکان بوده و با شیوه های جذاب همراه با نشاط و شادی صورت گیرد. نقش مدیران و مربیان مهدهای کودک خطیر و مهم است و آنان بایستی از دیدگاه کودکان به جهان پیرامون بنگرند. بهترین سن نهادینه کردن اصول و ارزش های دینی و ارتقاء سلامت کودکان با تاکید بر امر نماز، دوران کودکی است و مربیان به عنوان الگو در انتقال این مفاهیم نقش بسزایی درشکل گیری شخصیت کودکان ایفا می کنند.

حوزه اموراجتماعی بهزیستی استان طبق تفاهم نامه کشوری بین سازمان بهزیستی و ستاد ا قامه نماز به منظور بهره مندی از حضور و تجارب مدرسین دوره دیده با برگزاری دوره آموزشی با عنوان طرح نیک یاوران نماز برای مدیران و مربیان مهدهای کودک استان به تعداد 27 نفر درسالجاری (8 ساعت نظری بخش اول کتاب " روشهای تشویق خردسالان به نماز " و 8 ساعت عملی (کارگاهی ) روشهای تشویق خردسالان به نماز") را برگزار نمود.

 

درخصوص این کارگاه خسرو امیدوار معاون امور اجتماعی بهزیستی استان با اشاره به برنامه ها و سیاست ها ی سازمان در رابطه با آموزش نماز به کودکان گفت: خوشبختانه براساس توافق های بعمل آمده یکی از محوری ترین برنامه های سازمان در حوزه امور اجتماعی توجه به بحث شیوه دعوت فرزندان به نماز است . به حمد اله همه مدیران و مربیان مهدهای کودک از دانش و تخصص لازم و مرتبط با رشد و پرورش کودک برخوردار می باشند و در حال حاضر آموزش مفاهیم دینی سرلوحه واحدهای کاری قرارگرفته است که تمامی مسئولین فنی و مربیان معرفی شده مهدهای کودک موظف می باشند پس از شرکت در دوره آموزشی آموخته ها و محتوای آموزشی طرح نیک را به سایر مربیان مهدهای کودک منتقل کرده و درجهت اجرای صحیح برنامه اهتمام بورزند.

 

درادامه حجه السلام و المسلمین رزم طلب اهمیت و ضرورت شناخت کودک و روحیات وی را برای موفقیت در آموزش لازم برشمرد و در مورد اصول مربی و متربّی – دوره های سنی همانند سازی کودکان – آشنایی با ویژگی های کودکان شامل بازی –کنجکاوی تخیّل – انواع بازی و هدف از اجرای بازی و نقش تربیتی آن و اصول نماز و روش های آموزش نماز بر اساس شیوه هایی مانند قصه گویی– مثل –سؤال – تشویق –بیان اهمیت نماز – بیان اسرا نماز- الگودهی –تذکّر و یادآوری – هشدار- اظهار نگرانی – توبیخ و بهره مندی از تکنولوژی توضیحات مبسوطی ارائه نمود.

 

در پایان دوره کتاب مقدمه ای بر روش های تشویق خردسالان به نماز به مدیران و مربیان مهدهای کودک اهدا شد . ازسرفصل های این کتاب می توان به آموزش نماز به خردسالان از دیدگاه بزرگان دین - ویژگی های برنامه ها و فعالیت های ترغیب خردسالان به نماز ، روش ها و راهکارهای ترغیب خردسالان به نماز و ضرورت هماهنگی والدین و مربیان مهدها در ترغیب خردسالان به نماز و... اشاره نمود.

کارگاه آموزشی طرح نیک (نماز یاوران کوچک)

 

بازگشت
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری