ورود به سایت
» » حمایت دولت از کارفرمایان درقبال اشتغال معلولان

حمایت دولت از کارفرمایان درقبال اشتغال معلولان

در تاریخ : 24.05.95
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 763

بهزاد ستاری در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس حمایت های دولت برای اشتغال معلولان، هر کارفرما به ازای به کارگیری یک فرد معلول از 150 میلیون ریال تسهیلات بانکی با 4 درصد سود بهره مند می شود.

وی اظهار کرد: در این راستا سهم استان اردبیل برای اشتغالزایی معلولان در سال گذشته 280 میلیارد ریال بود که امسال به 480 میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی تسهیلات یادشده را فرصت مناسبی برای اشتغالزایی معلولان و بهره مندی کارفرمایان دانست و از فعالان موفق بخش خصوصی خواست از این فرصت برای رونق اقتصادی و تامین شغل و درآمد معلولان استان استفاده کنند.

ستاری بیان کرد: سازمان بهزیستی برای اشتغال معلولان و ناشنوایان حمایت های ویژه ای دارد و در صورت اشتغال هر فرد معلول یا ناشنوا در یک کارخانه یا کارگاه بخش خصوصی، سازمان بهزیستی همه حق بیمه آن فرد معلول را پرداخت می کند.

او پرداخت نصف حقوق یک فرد معلول یا ناشنوا از سوی سازمان بهزیستی در قبال بکارگیری آن فرد از سوی بخش خصوصی را از دیگر حمایت های دولت برای اشتغال معلولان اعلام کرد.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل ادامه داد: در صورتی که فرد معلول یا ناشنوا برای خود زمینه اشتغال و درآمد ایجاد کند همه حق بیمه وی از سوی سازمان بهزیستی پرداخت می شود.

ستاری گفت: 3 درصد سهم استخدام معلولان در دستگاه های دولتی در صورت کم بودن تعداد کل پذیرش نیرو در آگهی های استخدام، اغلب نادیده گرفته می شود، از اینرو سازمان بهزیستی با رایزنی و پیگیری های اداری برای افزایش سهم معلولان در استخدام اداره ها به 6 درصد و همچنین ارتقای میزان پرداخت مستمری به مقدار تعریف شده در قانون کار و کارفرما تلاش می کند.

برابر آمارهای منتشر شده، در استان اردبیل بیش از 16 هزار نفر از معلولیت های مختلف رنج می برند.

بازگشت
تگهای مطلب : معلولان, کارفرما
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری