ورود به سایت
» » 12 دستگاه در ساماندهی به کودکان کار در استان اردبیل

12 دستگاه در ساماندهی به کودکان کار در استان اردبیل

در تاریخ : 16.10.85
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 1 031

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اردبیل گفت: 12 دستگاه در ساماندهی به کودکان کار در استان اردبیل وظایف و اختیاراتی را بر عهده دارند که باید همه این دستگاه‌ها به وظیفه خود عمل کنند.

خسرو امیدوار در جلسه بررسی ساماندهی کودکان کار در اردبیل اظهار کرد: ما در تعریف کودکان کار به شاخصه‌هایی همچون سن زیر 18 سال و گذران عمر و زندگی در خیابان‌ها و مکان‌های عمومی توجه داریم به طوری که اگر کودکی دارای چنین شرایطی باشد و از سرپرست بد و یا بی‌سرپرستی رنج ببرد قطعا باید مورد حمایت قرار گیرد و در قالب کودکان کار حقوق آنها حفظ شود.

وی افزود: این کودکان کار به عناوین مختلف دست به اقدامات و برخی فعالیت‌ها به ویژه دست‌فروشی می‌زنند تا بتوانند گذران زندگی کنند که این کودکان اغلب در معرض آسیب‌های متعدد اجتماعی هستند و بر اساس کنوانسیون حفظ حقوق کودکان باید حق و حقوق آنها مورد صیانت قرار گیرد.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اردبیل اضافه کرد: 12 دستگاه در ساماندهی به کودکان کار در استان اردبیل وظایف و اختیاراتی را بر عهده دارند که باید همه این دستگاه‌ها به وظیفه خود عمل کنند.

امیدوار یادآور شد: در مقابله و کاهش این آسیب‌ها بهزیستی نیز به عنوان یک نهاد حمایتی وظیفه و مسوولیتی دارد که ما در قالب شورای ساماندهی کودکان کار که علاوه بر بهزیستی 12 دستگاه دیگر نیز مسؤول هستند در این زمینه برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری مشخصی را در سر و سامان دادن به وضعیت این کودکان انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه در هفته‌های گذشته جلسه این شورا با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل برگزار شد و در ساماندهی کودکان کار در فصل تابستان وظایف دستگاه‌ها مشخص و معلوم شده است، ادامه داد: ما با راه‌اندازی گشت سیار با همراهی مددکاران و روانشناسان سعی می‌کنیم با همراهی مراجع قضایی و انتظامی نسبت به جمع‌آوری این کودکان اقدامات و برنامه‌ریزی‌هایمان را انجام دهیم که البته مرکزی نیز به عنوان مرکز نگهداری کودکان کار و ساماندهی آنها تدارک دیده شده است تا با ارجاع این کودکان زمینه تعیین تکلیف آنها فراهم آید.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اردبیل یادآور شد: با شناسایی خانواده‌های این کودکان سعی می‌کنیم آنها را با اخذ تعهد به خانواده‌هایشان تحویل دهیم و در صورت نداشتن سرپرست و سرپناهی مناسب آنها را در این مکان‌ها تحت حمایت قرار می‌دهیم تا از آسیب‌های اجتماعی در امان بمانند.

امیدوار بیان کرد: البته کودکان کار و متکدیانی که در سطح شهر شاهد فعالیت آنها هستیم وضعیت‌شان متفاوت است که البته بهزیستی در جمع‌آوری متکدیان مسئولیتی را ندارد بلکه سایر دستگاه‌ها باید در این زمینه و سر و سامان دادن به چنین افرادی وارد کار شده تا در سطح جامعه شاهد بروز آسیب‌ها و تهدیدهای اجتماعی نباشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی اظهار کرد: البته درمورد متکدیان باید این نکته را نیز متذکر شویم که نباید برخی خانواده‌ها با کمک‌های خود به این افراد زمینه ترغیب و انگیزه‌بخشی به فعالیت متکدیان را فراهم آورند در حالی که بهتر است افراد نذورات خود را به صورت قانونی و شفاف به مراکز مجوزدار حمایتی تحویل دهند.

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری