ورود به سایت
» » برگزاری دوره آموزشی برای کارشناسان اورژانس اجتماعی

برگزاری دوره آموزشی برای کارشناسان اورژانس اجتماعی

در تاریخ : 25.11.94
نظرات : 0
بازدیدها : 1 530

برگزاری دوره آموزشی برای کارشناسان اورژانس اجتماعی

برگزاری دوره آموزشی برای کارشناسان اورژانس اجتماعی

دوره آموزشی ويژه كارشناسان شاغل در برنامه هاي اورژانس اجتماعي سازمان بهزيستي بهمن ماه سالجاري دراردبیل برگزار گرديد.

امروزه به دليل افزايش افراد در معرض آسيب و آسيب ديده اجتماعي، تنوع آسيب هاي اجتماعي ، گسترش سكونتگاههاي غير رسمي (حاشيه نشيني) ، سست شدن روابط حاكم بر خانواده - افزایش طلاق و .. بايد توجه جدي تري نسبت به مسئله آسيب هاي اجتماعي در استان بعمل آيد .در اين راستا دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزيستي استان اردبيل يكي از دفاتر تخصصی در حوزه آسيبهاي اجتماعي قلمداد مي شود كه علاوه بر مسئوليت در زمينه پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي، در زمینه حمايت از افراد در معرض آسيب و آسيب ديده اجتماعي نيز فعالیت می نماید كه به همين منظور خدمات تخصصي مختلفي را در سطح استان به عموم مردم نيازمند حمايتهاي اجتماعي ارائه مي نمايد.

با نظر به اهميت نقش مراكز اورژانس اجتماعي در كاهش و كنترل آسيبهاي اجتماعي موجود به ويژه کاهش طلاق كه در سالهاي اخير رشد چشمگیری داشته و تهديدي جدي بر فرد ، خانواده و جامعه محسوب مي گردند وهمچنين كاهش بحران هاي اجتماعي بوجود آمده ضروري است نشستهاي علمي، تخصصي و كارگاههاي آموزشي به منظور ارتقاء كيفيت عملكرد كارشناسان شاغل در برنامه هاي اورژانس اجتماعي و لزوم ارتقاء دانش تخصصي خدمت دهندگان، برگزار گردد ، لذا در راستاي نیل به اين اهداف کارگاه و دوره آموزشی يك روزه ويژه40 نفر از كارشناسان شاغل در برنامه هاي اورژانس اجتماعي سازمان بهزيستي استان اردبيل برگزار گرديد.

لزوم تشکیل چنین دوره هایی، به روز بودن اطلاعات كارشناسان اورژانس اجتماعي است . اورژانس اجتماعي يك فوريت اجتماعي است و مداخله تخصصي سريع و بموقع در بحران طلب می کند و لازم است كليه كارشناسان شاغل دربرنامه هاي اورژانس اجتماعي استان، اورژانسي بودن خدمات تخصصي قابل ارايه را جزو اولويت در وظايف خود قرار دهند.

هدف اصلي در اين برنامه، ارائه خدمات اجتماعي و رواني به افراد در معرض آسيب و آسيب ديده اجتماعي بوده كه در نهايت هدف نهایی بازگشت فرد به آغوش گرم خانواده، تشکیل زندگي سالم و تحکیم بنیان خانواده ها می باشد.

در این دوره، آموزش های علمی و تخصصی در زمینه طلاق با راهکارهای مداخله ای موثر با سه عنوان : زوج درمانی شناختی - رفتاری مقدماتی 1 CBCT، زوج درمانی شناختی- رفتاری پیشرفته 2 CBCT و استراتژی شناختی رفتاری مداخله در بحران به کلیه کارشناسان اورژانس اجتماعی استان ارایه گردید.

بازگشت
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری