ورود به سایت
» » حمایت بهزیستی استان از خانواده های نیازمند

حمایت بهزیستی استان از خانواده های نیازمند

در تاریخ : 29.08.01
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 15

خسرو امیدوار معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اردبیل گفت: بهزیستی استان اردبیل در حوزه اجتماعی و اصلی ترین برنامه خدمات حمایتی مستمرخود از خانواده های نیازمند بی سرپرست و بد سرپرست و با وسع اقتصادی پایین حمایت می نماید .

 

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اظهارداشت: در این برنامه حمایتی زنان سرپرست خانوار که به دلایل فوت همسر، طلاق، از کار افتادگی سرپرست یا زندانی بودن سرپرست بدون حامی مانده اند پس از شناسایی و تشکیل پرونده حمایتی توسط مددکاران تحت پوشش خدمات مستمر و غیر مستمر اداره بهزیستی قرار می گیرند .


امیدوار ادامه داد: تمامی پرداختی های مستمر وغیر مستمر سازمان در راستای توانمند سازی زنان سرپرست خانوار و با هدف تقویت استعدادهای بالقوه آنها و شکوفایی استعداد های درونی انها بمنظور توانمندی و اشتغال و حضور فعال در جامعه است .


وی خاطر نشان ساخت: تعداد زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی استان 6 هزار خانوار می باشد که تقریبا 13 هزار و 500 نفر را شامل می شود . سازمان بهزیستی بنا به وظیفه ذاتی خود بر خود فرض می داند کلیه خدمات ارایه شده که شامل خدمات فرهنگی، آموزشی، مددکاری، حمایتهای تحصیلی، آموزش مهارتهای زندگی، آموزش مهارتهای شغلی، معافیت سربازی یکی از فرزندان زنان سرپرست، صدور دفترچه درمانی، ارایه تسهیلات بانکی و غیره را به کلیه اعضا خانواده های تحت پوشش که در سامانه سازمان بهزیستی ثبت شده اند ارایه نماید .


امیدوار در بخش دیگر از سخنان خود اظهارداشت: زنان سرپرست خانواری که به هر دلیل سرپرست قانونی خود را از دست داده اند و جزو دهکهای یک تا سه هستند می توانند با مراجعه به مراکز دولتی بهزیستی استان و مراکز غیر دولتی مثبت زندگی که در اقصی نقاط استان دارای مجوز زیر نظر سازمان فعالیت هستند مراجعه نموده و پس از تشکیل پرونده مددکاری نسبت به دریافت مستمری و سایر خدمات تخصصی مددکاری اقدام نمایند .

 

وی اضافه کرد: در طول سه سال گذشته بهزیستی استان توانسته است با شناسایی و آموزش مهارت برای زنان سرپرست خانوار و فرزندان آنها و اخذ مهارتهای حرفه ای لازم تعداد بیش از 1200 نفر از این افراد را وارد بازار کار و اشتغال خانگی نماید و خانواده های نیازمند پشت نوبت را از این طریق جایگزین افراد خارج شده از چرخه حمایت نماید .

 

گفتنی است با عنایت به پذیرش کلیه خانواده های مراجعه کننده به حوزه حمایتی بهزیستی در سال 1401، معاونت امور اجتماعی آمادگی دارد کلیه متقاضیان واجد شرایط حمایت را تحت پوشش خدمات مستمر و غیر مستمرخود در بیاورد .


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری