ورود به سایت
» » اورژانس اجتماعی و دیدگاه پیشگیرانه در کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی

اورژانس اجتماعی و دیدگاه پیشگیرانه در کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی

در تاریخ : 28.08.01
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 66

خسرو امیدوار معاون امور اجتماعی بهزیستی استان در رابطه با فعالیت مراکز اورژانس اجتماعی خاطر نشان ساخت: مراکز اورژانس اجتماعی استان با هدف کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی متشکل از مراکز خط ۱۲۳، خدمات سیار و مداخله در بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی آماده ارائه خدمات تخصصی، شبانه روزی و رایگان به کلیه افراد در معرض آسیب یا آسیب دیده اجتماعی در سطح استان می باشند. کودک آزاری، همسرآزاری، اختلافات خانوادگی حاد، معلول آزاری، سالمند آزاری، فرار از منزل و غیره از جمله گروه های هدف این مراکز می باشند.

 

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان افزود: با توجه به نقش آگاهی افراد بر میزان بروز آسیب های اجتماعی، تیم های تخصصی مراکز خدمات سیار اورژانس اجتماعی استان به صورت هفتگی، در ۱۸۴ روستا، ۵ شهر و ۷ محله حاشیه نشین مرکز استان حضور یافته و نسبت به اطلاع رسانی در مورد فعالیت هاي اورژانس اجتماعی و برگزاري جلسه با دهیاران، ریش سفیدان، شوراي اسلامی، شاغلین خانه هاي بهداشت و زنان داراي فعالیت هاي اجتماعی اقدام نموده اند.

 

وی ادامه داد: جلب همکاري و مشارکت محلی در کاهش و کنترل آسیب هاي اجتماعی پرتکرار در روستا یا محله، شناسایی موردي افراد یا خانواده هاي در معرض آسیب و آسیب دیده، آسیب شناسی روستاها و برقراري ارتباط با دهیاران و معتمدین روستاها از سایر اهداف این طرح استانی مذکور می باشد.

 

 

این مسئول اضافه کرد: با اهداف پیشگیرانه با امعان نظر به اهمیت مداخلات محلی و مردمی، همچنین احصاء آسیب های اولویت دار مناطق اجرای طرح، برنامه های آموزشی لازم را برای اهالی منطقه پیش بینی و عملیاتی می کند .


وی همچنین تصریح کرد: این طرح تا کنون جمعیتی بالغ بر 239 هزار و 525 نفر را تحت پوشش خود قرار داده است و در تمامی روستاها و محلات هدف اورژانس اجتماعی تداوم دارد.


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری