ورود به سایت
» » شناسایی 9 هزار و 372 افراد دارای معلولیت با اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه

شناسایی 9 هزار و 372 افراد دارای معلولیت با اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه

در تاریخ : 25.08.01
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 27

حامد رضایی مدیرکل بهزیستی استان از ارائه خدمات به بیش از 9 هزار نفر معلول از طریق برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه در سطح استان خبر داد .

 

به گزارش روابط عمومی، حامد رضایی مدیرکل بهزیستی استان در خصوص اجرای برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه در مناطق روستایی و شهری گفت: عملیات اجرای برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه از سال 1380 در مناطق روستایی شهرستان نمین با استفاده از روش بهورزی و در مناطق شهری از سال 1400 با همکاری مراکز مثبت زندگی آغاز گردیده است .


مدیرکل بهزیستی استان تعداد افراد شناسایی شده در مناطق روستایی را 9 هزار و 372 نفر عنوان کرد و گفت: با اجرای این برنامه در مناطق روستایی و حاشیه شهر تعداد 9 هزار و 372 نفر معلول شناسایی و از خدمات توانبخشی، آموزشی و اشتغال برخوردار گردیده اند.


رضایی توسعه خدمات توانبخشی در سطح محلی، برابر سازی فرصت ها و افزایش حضور معلولان در جامعه را از اهداف مهم توانبخشی مبتنی بر جامعه خواند و گفت: این طرح در زمینه سلامت، آموزش ، معاش، مباحث اجتماعی و توانمند سازی که به ماتریس CBRمعروف هست کاربرد دارد و جامعه معلولان را به خدماتی که نیاز دار ند آگاه می سازد و همچنین در جهت استفاده از امکانات محلی نیز اهدافی را دنبال می کند .

 

وی با بیان اینکه با همکاری 78 تسهیلگر و 21 مرکز و انجمن در تمامی شهرستانهای استان و در بیش از 95 درصد روستاها به افراد دارای معلو لیت خدمات رسانی می گردد گفت: در برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه خانواده و اعضای اجتماع محلی با همکاری یکدیگر و در جریان یک برنامه مشارکتی و توسعه محور در کنار هم برای بهبود و ارتقاء کیفیت زندگی افراد دارای معلولیت تلاش می نمایند.


رضایی در خصوص CBR شهری هم خاطر نشان کرد: این طرح در مناطق حاشیه شهر از مهر ماه سال 1400 با همکاری 4 مرکز مثبت زندگی و در 4 محله شهر اردبیل اجرا می گردد که تا کنون یک هزار و 51 نفر از افراد واجد الشرایط مناطق حاشیه شهر زیر پوشش این برنامه قرار گرفته اند و خدمات لازم را بر اساس ماتریس توانبخشی مبتنی بر جامعه دریافت می نمایند

شناسایی 9 هزار و 372 افراد دارای معلولیت  با اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری