ورود به سایت
» » بهزیستی و توانمند سازی اقشار روستایی

بهزیستی و توانمند سازی اقشار روستایی

در تاریخ : 21.08.01
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 22

معاونت امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان در راستای توانمند سازی زنان سرپرست خانوار برنامه های متعدد و متنوعی را در قالب حمایتهای مستمر و غیرمستمر انجام می دهد .

 

خسرو امیدوار معاون امور اجتماعی بهزیستی استان در رابطه با برنامه تامین مالی خرد گفت: یکی از برنامه های پیشگیرانه محور این معاونت، اجرای برنامه تامین مالی خرد در روستا می باشد . آموزش مهارتهای اجتماعی، مالی، تقویت همبستگی، انتقال مفاهیم اقتصادی و اجتماعی به فرزندان، ارتقا سطح معیشت و اقتصاد اعضای خانواده ها از اهداف اصلی این برنامه است . این برنامه با رویکرد محلی و با آموزش تسهیلگران آغاز می شود.

 

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اضافه کرد: ساکنین روستاها بصورت داوطلبانه در گروههای 15 تا 25 نفره، دور هم جمع شده و بعد از طی مراحل مختلف آموزشی و بیان اهداف، گروه ها در یکی از شعب بانک کشاورزی اقدام به افتتاح حساب نموده و صندوق مالی گروه را تشکیل می دهند . اعضای گروه ها به تناسب ضرورت از منابع صندوق وام می گیرند .

 

امیدوار یادآور شد : با توجه به اینکه دریافت و پرداخت مبالغ در شعبات بانک کشاورزی انجام می گیرد بعد از گذشت یکسال اعضای گروهها با رعایت اصل خوش حسابی توسط بانک عامل اعتبارسنجی شده و می توانند از منابع خود بانک هم برای ایجاد و گسترش مشاغل و حرف مد نظر خود اقدام نمایند .


وی افزود: تمایز برجسته گروههای خرد محلی این است که بدون ارائه وثیقه و مدارک حرفه ای خاص از منابع بانکی استفاده می کنند و اعضای گروه به دفعات می توانند بعد از تسویه وام به اخذ وام های بعدی اقدام نمایند .


این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: در استان اردبیل این برنامه به همت و همکاری بانک کشاورزی، موسسه تاک و بهزیستی استان در حال اجرا است و تعداد 274 گروه خودیار در 111 روستا شکل گرفته اند و بالغ بر 30 میلیارد ریال پس انداز داخلی دارند و 7868 مورد موفق به اخذ تسهیلات بدون ضامن از بانک کشاورزی بالغ بر 280 میلیارد ریال شده اند .


وی در پایان اظهارداشت: اجرای این برنامه در روستاهای هدف باعث رونق اقتصادی، افزایش درآمد خانواده ها شده و همبستگی اجتماعی را افزایش داده است و از زمینه های شغلی این خانوارها می توان به کشاورزی، دامداری، زنبورداری، قالیبافی، کاشت زعفران، پرورش بوقلمون و باغداری اشاره کرد .

بهزیستی و توانمند سازی اقشار روستاییبازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری