ورود به سایت
» » اصلی ترین هدف از حمایت های اجتماعی کوکان کار و خیابانی آموزش و توانمند سازی است

اصلی ترین هدف از حمایت های اجتماعی کوکان کار و خیابانی آموزش و توانمند سازی است

در تاریخ : 09.02.01
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 36

 

 ه گزارش روابط عمومی بهزیستی استان ، رضایی سرپرست اداره کل بهزیستی در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران جوان استان از حمایت های روانی ، اجتماعی کودکان کار و خیابانی با همکاری دستگاههای اجرایی استان خبر داد .


رضایی سرپرست اداره کل بهزیستی استان در خصوص کودک کار و خیابانی گفت : یکی از مسائل مهمی که ما همواره در سطح استان با آن مواجه هستیم بحث کودکان کار و خیابانی هست که طبق تعاریف ، هرکودک زیر 18 سال که در خیابان ها شغل های کذب دارند و از این طریق خود و بعضا خانواده های خودشان را حمایت می کنند کودک کار و خیابانی نامیده می شود .


رضایی با اظهار این مطلب که گشت های سیار بهزیستی با همکاری شهردرای اردبیل کودکان کار و خیابانی را جمع آوری و نسبت به ساماندهی آنها اقدام می کنند گفت : این کودکان در ابتدا بعد از جمع آوری به مراکز نگهداری و حمایت از کودکان کار سپرده می شوند که در نوبت اول پس از شناسایی تحویل خانواده هایشان داده می شود .


وی افزود : در صورت دستگیری در نوبت های بعدی به مدت 21 روز در خانه های آموزشی و حمایتی نگهداری شده و پس از طی این مدت ، آموزش های متناسب با شرایط کودکان از قبیل مشاوره های روانشناختی ، خود مراقبتی ، آشنایی با انواع آسیب های احتمالی ، سوء استفاده های متعدد و غیره ارائه می شود که در نهایت بعد از اقدامات تخصصی و مداخله ای به آغوش خانواده های خود برمی گردند.


وی با بیان اینکه در سطح استان سه مرکز حمایتی و مراقبتی از کودکان کار و خیابانی وجود دارد تصریح کرد : یک مورد از این مراکز بصورت شبانه روزی و دو مورد هم بصورت روزانه خدمات متعدد و مختلفی به کودکان کار و خیابانی و خانوادههای آنان ارائه می دهند .


سرپرست بهزیستی استان خاطر شان کرد: هم اکنون در سطح استان بالای 12 دستگاه اجرایی متولی ساماندهی و حمایت از کودکان کار و خیابانی کمک حال بهزیستی هستند که با همکاری و همیاری این متولیان اقدامات خوب و قابل قبولی در رفع و یا کاهش آسیب های اجتماعی به این افراد ارائه می شود.


وی از مردم نوع دوست و فهیم استان خواست از ارائه هرگونه کمک های مستقیم به این کودکان در خیابانها خودداری نمایند و در صورت لزوم می توانند با مراجعه به مراکز مذکور و یا ادارت بهزیستی شهرستانها کمک ها ومساعدتهای خود را ارائه نمایند .


رضایی اصلی ترین دغدغه سازمان و مردم در جهت حمایت از کودکان کار و خیابانی را کمک به توانمند سازی ، کسب استقلال فردی و خانوادگی کودکان و در نهایت دور ماندن از هرگونه آسیب های اجتماعی عنوان کرد .

اصلی ترین هدف از حمایت های اجتماعی کوکان کار و خیابانی آموزش و توانمند سازی استبازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری