ورود به سایت
» » شناسایی ۳۰۰ کودک کار و خیابانی در اردبیل

شناسایی ۳۰۰ کودک کار و خیابانی در اردبیل

در تاریخ : 20.10.00
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 117

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل از شناسایی و احصای ۳۰۰ نفر از کودکان کار و خیابانی در قالب کمیته ساماندهی کودکان کار و خیابانی این استان خبر داد.

تجاوز و آزار کودک

بهزاد ستاری در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: با شناسنامه‌دار کردن و احصای نیازهای این عزیزان بر اساس اولویت‌ها و قابلیت‌های آنها، به مرکزها یا موسسه‌های یارگیر ارجاع می‌شوند.

وی بیان کرد: هم اکنون ۲ مرکز شبانه‌روزی و روزانه در استان اردبیل وجود دارد که مدیریت آنها از سوی موسسه خیریه چهارده معصوم (ع) انجام می‌شود و در همین رابطه خدمات بسیار متنوع و متعددی را به کودکان آسیب دیده و برخی از خانواده‌های آنها ارایه می‌کند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل خدمات ارایه شده را از جمله آموزش تحصیلی، حرفه‌آموزی و توانمندسازی عنوان کرد و افزود: اشتغال والدین نیز از دیگر خدمات است که تنها از طریق مراکز روزانه تامین می‌شود و در صورت فقدان سرپناه مناسب از سوی والدین و سایر موارد دیگر از طریق مرکز شبانه‌روزی صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: بیشتر مشکلاتی که اغلب خانواده‌های این کودکان و یا خود کودک با آن روبه‌روست، ناشی از مسایل اقتصادی، کمبود آگاهی و فقر فرهنگی است که برخی از آسیب‌های احتمالی را به صورت مستقیم و غیرمستقم بر کودک کار و خیابانی یا خانواده آنها تحمیل می‌کند.

ستاری با اشاره به ارایه خدمات مناسب با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل، ادامه داد: تمامی عزیزانی که تمایل به حمایت از کودکان کار و خیابانی دارند، تنها از طریق موسسه خیریه چهارده معصوم (ع) نسبت به این امر خدا پسندانه اقدام کنند و از مساعدت‌های دیگر به ویژه حمایت از کودکان در معابر و خیابان‌ها خودداری نمایند.

کارگرhttps://savalankhabar.ir/wp-content/uploads/2020/05/3785-300x200.jpg 300w, https://savalankhabar.ir/wp-content/uploads/2020/05/3785-210x140.jpg 210w, https://savalankhabar.ir/wp-content/uploads/2020/05/3785-150x100.jpg 150w" sizes="(max-width: 600px) 100vw, 600px" title="شناسایی 300 کودک کار و خیابانی در اردبیل 2" width="600" height="399" />

وی به تلاش‌ها در قالب خط ۱۲۳ بهزیستی در زمینه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: چنانچه مردم در محلات، اقوام و یا بین آشنایان متوجه کودک آزاری شدند، می‌توانند با این شماره تماس بگیرند تا روان‌شناسان و مددکاران بهزیستی در اسرع وقت نسبت به اقدامات حرفه‌ای و تخصصی متناسب با شرایط اقدام کنند.

نزدیک به ۵۸ هزار نفر در حال حاضر از خدمات غیرنقدی، حمایتی و مستمری بهزیستی در استان اردبیل بهره‌مند هستند.


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری