ورود به سایت
» » شناسنامه دار کردن و احصاء 300 نفر از کودکان کار و خیابانی در بهزیستی استان

شناسنامه دار کردن و احصاء 300 نفر از کودکان کار و خیابانی در بهزیستی استان

در تاریخ : 18.10.00
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 120

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان ، دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان از شناسایی و احصاء 300 نفر از کودکان کار و خیابانی در سطح استان خبر داد .


مدیرکل بهزیستی استان طی مصاحبه ای در رابطه با نحوه ارائه خدمات به کودکان کار و خیابانی در شطح استان گفت : از جمله مهمترین اقداماتی که بهزیستی استان در قالب کمیته ساماندهی کودکان کار و خیابانی انجام داده است شناسایی 300 نفر از کودکان کار و خیابانی می باشد که با شناسنامه دار کردن و احصاء نیازهای این عزیزان بر اساس اولویت ها و قابلیتهای آنها به مراکز یا موسسات یارگیر ارجاع می شوند.


دکتر ستاری اظهارداشت : هم اکنون 2 مرکز شبانه روزی و روزانه در سطح استان موجود هست که مدیریت این مراکز از طریق موسسه خیریه چهارده معصوم (ع) می باشد که در همین رابطه خدمات بسیار متنوع و متعددی را به کودکان آسیب دیده و برخی از خانواده های آنها ارائه می کند .


ستاری در بخش دیگر از سخنان خود به خدمات ارائه شده از طریق مراکز شبانه روزی و روزانه اشاره کرد و گفت : خدماتی همچون ؛ آموزش کودکان اعم از تحصیل و حرفه آموزی ، توانمند سازی ، اشتغال والدین تنها از طریق مراکز روزانه تامین می شود و در صورت عدم سرپناه مناسب از سوی والدین و سایر موارد دیگر از طریق مراکز شبانه روزی ، اقدامات لازم صورت می گیرد .


وی ادامه داد : از عمده مشکلاتی که اغلب خانواده های این کودکان و یا خود کودک متوجه آن می شوند اغلب ناشی از مشکلات اقتصادی، کم آگاهی و فقر فرهنگی هستند که ممکن است برخی از آسیب های احتمالی را بصورت مستقیم و غیر مستقم بر کودک کار و خیابانی و یا خانواده آنها را هدف قرار دهد .


این مسئول با بیان این مطلب که با همکاری سایر دستگاههای اجرایی استان خدمات خوبی به مردم ارائه شده است تصریح کرد : خوشبختانه در سایه همکاری های بین بخشی شاهد گسترش خدمات در بین آحاد مردمی هستیم و در این رابطه سطح آگاهی مردم جامعه نسبت به محیط پیرامون و آسیب های احتمالی افزایش یافته است .


ستاری در خصوص نحوه مشارکتهای مردمی خیرین و مردم فهیم استان خاطر نشان ساخت : تمامی عزیزانی که تمایل به حمایت از کودکان کار و خیابانی دارند تنها از طریق موسسه خیریه چهارده معصوم (ع) نسبت به این امر خدا پسندانه اقدام کنند و از مساعدتهای دیگر بویژه حمایت از کودکان در معابر و خیابانها اجتناب نمایند .


وی از همکاری خوب همکاران خط 123 بهزیستی استان در زمینه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی یاد کرد و گفت : بنده به نوبه خود از اهالی استان بویژه شهروندان شهر اردبیل در خواست دارم چنانچه در محلات ،آشنایان ، اقوام متوجه هرگونه کودک آزاری شدند با خط 123 تماس بگیرند و اطلاع دهند تا روانشناسان و مددکاران بهزیستی در اسرع وقت نسبت به این قبیل از آسیب ها عکس العمل نشان داده و اقدامات حرفه ای و تخصصی متناسب با شرایط را انجام دهند .


شناسنامه دار کردن و احصاء 300 نفر از کودکان کار و خیابانی در بهزیستی استان


 


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری