ورود به سایت
» » نیازمندی های تردد معلولان در استان اردبیل احصا می شود

نیازمندی های تردد معلولان در استان اردبیل احصا می شود

در تاریخ : 05.10.00
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 110

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل بر احصا نیازمندی های تردد معلولان و جانبازان و تعریف برنامه اجرایی برای این نیازها در استان تاکید کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، سید کمال الدین میرجعفریان در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان اظهار کرد: تسهیل در عبور و مرور و حضور معلولان در جامعه امری فرادستگاهی و اخلاقی بوده و ایجاد سهولت برای این قشر از هموطنان باید فراتر از وظیفه دستگاهی باشد.


وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در بخش های مختلف برای سهولت تردد معلولان از جمله پیاده روها و ورودی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان خواستار تدوین و اجرای اقدامات تسهیل کننده در سوار و پیاده شدن این قشر در اتوبوس های داخل و خارج شهری شد.


سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل توجه به مناسب سازی مکان های عمومی، مجتمع های خدمات بین راهی، مساجد، مکان های آموزشی و درمانی را مورد تاکید قرار داد و خواستار پیگیری ویژه دستگاه های ذی ربط و نظارت بهزیستی بر نحوه اجرای آن شد.


وی با اشاره به وظایف شهرداری ها در راستای صدور پایان کار برای ساختمان ها و مجتمع های مسکونی عمومی بر توجه جدی به استاندارد بودن مناسب سازی در بخش های ضروری ساختمان ها و مجتمع های مسکونی تاکید کرد.


میرجعفریان در ادامه با تاکید بر توجه جدی فرمانداری ها به دایر کردن میز خدمت ویژه معلولان و جانبازان در طبقه همکف ساختمان های خود، خواستار توجه جدی به اتخاذ تمهیدات و مناسب سازی ساختمان ها برای تردد معلولان و جانبازان شد.


وی همچنین با اشاره به انتخاب شهرستان سرعین به عنوان پایلوت مناسب سازی خواستار بازرسی های فنی و کارشناسی از روند این اقدام در سرعین شد.


مشاور استاندار در امور معلولان نیز در این جلسه از انجام بازدیدهای کارشناسی از مناسب سازی ایستگاه های در حال اجرای راه آهن اردبیل خبر داد و افزود: استاندارد های لازم در ایستگاه اول راه آهن اردبیل اعمال شده و در سایر ایستگاه ها نیز مناسب سازی های لازم مدنظر قرار خواهد گرفت.


عظیم قهرمانی با اشاره به نبود مناسب سازی در خصوص استفاده معلولان از ناوگان عمومی خواستار انجام تمهیدات و تجهیز اتوبوس ها به رمپ های سیار برای استفاده معلولان شد.


مدیر کل بهزیستی استان نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از بررسی روند مناسب سازی در دستگاه های اجرایی از کسب نمره بالای میانگین از سوی ۳۶ دستگاه‌ اجرایی خبر داد و افزود: ۲۱ دستگاه نیز در ارزیابی مناسب سازی نمره پایین تر از متوسط کسب کرده اند که لازم است نسبت به ارتقای شاخص های مناسب سازی اقدام کنند.

نیازمندی های تردد معلولان در استان اردبیل احصا می شود


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری