ورود به سایت
» » تشکیل کمیته توانمند سازی و صیانت از بهبود یافتگان در شهرستان اردبیل

تشکیل کمیته توانمند سازی و صیانت از بهبود یافتگان در شهرستان اردبیل

در تاریخ : 04.10.00
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 120

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اردبیل با حضور فرماندار شهرستان ، معاون اجتماعی و فرهنگی دادسرای عمومی و انقلاب ، اعضای شورای شهر ،مدیرکل و معاون توسعه پیشگیری بهزیستی و جمعی از اعضای کمیته شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با دستور جلسه تشکیل کمیته حرفه آموزی و کارآفرینی و صیانت از بهبود یافتگان در محل فرمانداری اردبیل برگزار شد.

 

در این نشست ستاری مدیرکل بهزیستی استان ضمن قدردانی از همکاری فرمانداری اردبیل و سایر دستگاههای اجرایی استان در رابطه با تشکیل کمیته توانمند سازی و صیانت از بهبود یافتگان گفت : خوشبختانه تمامی خدمات ، کاملاً به روش سیستماتیک و هدفمند به معتادین مسقر در مراکز بهبودی ارائه می شود.


مدیرکل بهزیستی استان پیگیریهای بعد از ترخیص مددجویان از مراکز اقامتی و مراقبتی را مهترین دغدغه دولت و مسئولان یاد کرد و گفت : آنچه که باعث بازگشت مجدد معتادان به چرخه اعتیاد می شود نبود برنامه ریزیهای مدون برای صیانت از این افراد و قادر سازی آنها به کسب استقلال و بازگشت به جامعه هست .


ستاری در رابطه با نحوه اجرای عملیات کمیته صیانت از معتادین اظهار داشت : در واقع اصلی ترین هدف این کمیته که بیشتر بر روی کارهای اجرایی و کاری متمرکز خواهد شد اغلب با بررسی وضعیت فردی معتاد اعم از سابقه اشتغال ، تونمندیها و استعدادهای آنها بعد از ترخیص با راهنمایی های درست و منطقی به مراکز مربوطه ارجاع داده می شود .


وی در ادامه عنوان کرد : لزوم توجه به اهمیت پیگیریهای بعد از ترخیص ، تعیین دستگاههای یاری رسان بعد ازپیگیری و صیانت از معتادین ، معرفی افراد علاقمند و متعهد به منظور عضویت مستمر در کمیته ،تعیین محل تشکیل جلسات از قبل، درج اطلاعات کامل مددجو در فرمهای مخصوص و ارجاع درست آنها به مراکز از جمله نکاتی هستند که انتظار می رود اعضای کمیته نسبت به این موارد اهمیت بیشتری بدهند.


این مسئول تصریح کرد : مراقت از خانواده فرد بهبود یافته و قادر سازی آنها در کسب عزت نفس و آگاهسازی های سایر افراد جامعه از محوری ترین اهداف کمیته توانمند سازی و صیانت تلقی می شود که در صدد هستیم تا با تشکیل و حمایت دستگاههای اجرای استان نسبت به بهبود شرایط زیستی مددجویان گامهای موثری برداشته شود .


در ادامه فرماندار شهرستان اردبیل هم با اظهار این مطلب که عملیات اجرایی تشکیل این کمیته از صفر تا صد به عهده این نهاد گذاشته شده است تصریح کرد : فرمانداری شهرستان با یاری دستگاههای اجرایی و تدوین برنامه ریزیهای کاملاً تخصصی و هدفمند نسبت به اجرایی شدن کمیته صیانت از هیچ تلاش و همتی دریغ نخواهد کرد .


در این نشست اعضای کمیته شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان هر کدام نظرات و پیشنهادهای خود را در قالب نحوه ساماندهی افراد مبتلا شده و حمایت از خانواده این عزیزان ارائه نمودند که مقرر شد در این زمینه جلسات دقیق تر و کارشناسی شده در نظر گرفته شود .

 

تشکیل کمیته توانمند سازی و صیانت از بهبود یافتگان در شهرستان اردبیل


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری