ورود به سایت
» » برگزاری جلسه آموزشی توجیهی ویژه روانشناسان ، مدیران داخلی مراکز اقامتی بهبود ، بازتوانی و مراکز جامع درمان

برگزاری جلسه آموزشی توجیهی ویژه روانشناسان ، مدیران داخلی مراکز اقامتی بهبود ، بازتوانی و مراکز جامع درمان

در تاریخ : 05.04.00
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 47 102

با حضور مدیر کل ، معاون توسعه ی پیشگیری و کارشناسان درمان اعتیاد اداره کل جلسه توجیهی آموزشی ویژه روانشناسان و مدیران داخلی مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی معتادین و مراکز جامع و درمان در سالن جلسه اداره کل بهزیستی برگزار گردید .


در ابتدای جلسه دکتر ستاری بر نقش کلیدی روانشناسان در درمان اعتیاد اشاره کرد و گفت : روانشناسان باید نقش فعالی در فرایند درمان اعتیاد داشته باشند .

 

مدیرکل بهزیستی استان به آسیب شناسی ، ارزیابی روانشناختی و تشخیص دقیق علت های بیماری اعتیاد هر فرد توسط روانشناس مرکز تاکید کرد.


 وی افزود: نظارت مستمر بر وضعیت روانشناختی افراد بویژه افراد پرخطر ، توجه به نیازهای روانی افراد و ویژگیهای سنی آنان ، استفاده از تست های روانشناختی از جمله وظایفی است که انتظار می رود روانشناسان برنامه ریزی منظمی ضمن برگزاری جلسات آموزشی مستمر روزانه داشته باشند.


 این مسئول همچنین مطالعه و روز آمد کردن دانش و اطللاعات در کنار استفاده از تجربیات کارشناسان مجرب بهزیستی و دیگر روانشناسان در تدوین پروتکل درمان افراد را برای ارتقای کیفیت درمان از طریق روانشناسان مرکز مفید دانست .


 وی همچنین به وظایف مدیران داخلی در ایجاد شرایط مناسب برای اجرای برنامه های آموزشی ، ورزشی و فرهنگی هنری پرداخته و بر همکاری تیم درمان و پرسنل مراکز در ارائه خدمات مطلوب به مقیمان تاکید کرد.


 طاهره رزاق پور معاون توسعه پیشگیری ضمن اشاره به اهم فعالیت روان شناسان و مدیران داخلیمراکز اقامتی ، به چند وجهی بودن اعتیاد و استفاده از روش تلفیقی در درمان اشاره کرده و ضمن درخواست پرهیز از نگاه جزیره ای به درمان تیمی و تلفیقی تاکید کرد.


 وی فعال بودن تیم درمان متشکل از مددکار ، روانشناس ، مددیار و...را در ارایه خدمات بهینهبه مقیمان ضروری دانست و انگیزه سازی مقیمان جهت پایداری در درمان را از وظایف روانشناسان یاد کرد و گفت: مراکز اقامتی باید با رویکرد علمی و تخصصی در امر درمان وارد شوند و اقدامات انجام شده در پرونده درمانی مقیمان نیز ثبت شود .


در ادامه ارزیابی روانی مقیمان ، آراستگی محیط و وضعیت ظاهری مقیمان و داشتن برنامه روزانه در زمینه های مختلف آموزشی ، فرهنگی و ورزشی مقیمان را از وظایف عمده روانشناس و مدیر داخلی مرکز عنوان کرد.


در ادامه کارشناسان ستادی به ارائه مطالب آموزشی ویژه روانشناسان و مدیران داخلی پرداخته و تبادل نظر در خصوص نحوه ارتقای خدمات تخصصی درمان اعتیاد در مراکز اقامتی صورت گرفت.

برگزاری جلسه آموزشی  توجیهی ویژه روانشناسان ، مدیران داخلی مراکز اقامتی بهبود ، بازتوانی و مراکز جامع درمان


 

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری