ورود به سایت
» » عضو هیئت مدیره انجمن معلولان اردبیل: کمیته نظارت بر اجرای قانون حمایت از معلولان در اردبیل تشکیل شود

عضو هیئت مدیره انجمن معلولان اردبیل: کمیته نظارت بر اجرای قانون حمایت از معلولان در اردبیل تشکیل شود

در تاریخ : 14.11.99
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 27

اردبیل - عضو هیئت مدیره انجمن معلولان استان اردبیل گفت: با هدف ارتقاء جایگاه و کیفیت زندگی معلولان ضروری است تا کمیته ای برای نظارت بر اجرای قوانین حمایت از حقوق معلولان در اردبیل تشکیل شود.


رضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه با وجود بسیاری از محدودیت‌ها، معلولین بزرگترین اقلیت موفق و توانمند جامعه هستند، اظهار کرد: معلولان همواره در تمام عرصه‌ها ثابت کرده اند با تکیه بر خودباوری و پشتکار خود، به خوبی موانع را پشت سر گذاشته و می‌توانند در زمینه‌های مختلف علمی، ورزشی، هنری و شغلی حضوری فعال و مؤثر داشته باشند.


وی فراتر رفتن مشکلات و موانع پیش روی معلولان استان اردبیل را از مسائل جزئی و سطحی یادآور شد و گفت: مهم‌ترین مطالبه جامعه معلولان جسمی و حرکتی استان طبق ماده‌های ۳۱ و ۳۲ قانون از استاندار اردبیل صدور دستور تشکیل کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان است چراکه با تحقق این امر ضمن ارزیابی عملکرد دستگاه‌های عضو کمیته به ارتقا جایگاه معلولان و بهبود کیفیت زندگی این قشر از جامعه کمک شایانی خواهد شد.


اختلاف فاحش در بودجه پیشنهادی دولت برای معلولین

عضو هیئت مدیره انجمن معلولان جسمی و حرکتی استان اردبیل از پیشنهاد مبلغ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومانی دولت برای اجرای قوانین معلولان در بودجه سال آینده خبر داد و گفت: این در حالی است که برای تحقق مواد همین قانون اعتباری بالغ بر ۳۸ هزار میلیارد تومان پیش بینی کرده‌اند که در صورت تصویب و تخصیص ۱۰۰ درصدی بودجه پیشنهادی دولت باز اختلاف فاحشی بین بودجه پیشنهادی و بودجه پیش بینی شده وجود دارد.


در تصمیم گیری ها از جامعه معلولین نظرخواهی نمی‌شود

محمدی با انتقاد از عدم اجرای قوانین حمایت از معلولان و نظارت بسیار اندک مسئولان و نمایندگان مجلس به اجرای قوانین افزود: این اختلاف فاحش در پیش بینی، پیشنهاد، تصویب و تخصیص نشان از عدم احساس مسئولیت در قبال معلولان است که حق خود می‌دانیم مراتب اعتراض و مطالبه گری قانونی خود را به قوای مقننه و مجریه اعلام کنیم.

وی عدم تأمین بودجه لازم برای معلولان را وجود نا عدالتی در برابر نیازهای اولیه و اساسی این قشر از جامعه عنوان کرد و گفت: ضروری است قبل از هرگونه اقدامی از طریق مسئولین مرتبط نیازها و مشکلات معلولین شناسایی و متناسب با شرایط موجود تصمیم گیری لازم انجام شود.


پرداخت هزینه‌های جبران ناپذیر جامعه معلولین برای مطالبه گری

عضو هیئت مدیره انجمن معلولان جسمی و حرکتی استان اردبیل از تشکیل نهضت‌های مطالبه گری توسط معلولین در استان اردبیل خبر داد و افزود: اگر امروز نهضت مطالبه گری جامعه معلولان توانسته با قدرت روی پای خود بایستد نتیجه تحمل رنج‌های طاقت فرسا و پرداخت هزینه‌های جبران ناپذیر تک تک معلولان نخبه استان بوده که امیدواریم نهضت به هدف نهایی اش که همان احقاق حقوق به حق جامعه معلولین است دست یابد.


استاندار اردبیل کمیته حمایت از حقوق معلولان را تشکیل دهد

محمدی با درخواست از استاندار اردبیل برای تشکیل کمیته حمایت از حقوق معلولان، گفت: نهضت مطالبه گری به همت جامعه معلولان و همراهی رسانه‌ها، و سازمان‌های مردم نهاد حامی معلولان به روند خود ادامه داده و از پرداخت هزینه‌های دیگر باکی ندارد و تا قانع شدن مسئولین صحنه را خالی نمی‌کنیم.

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری