ورود به سایت
» » با حضور ویدیو کنفرانسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح دو مرکز درمان و بازتوانی معتادان در اردبیل

با حضور ویدیو کنفرانسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح دو مرکز درمان و بازتوانی معتادان در اردبیل

در تاریخ : 09.11.99
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 43

به گزارشخبرگزاری صداوسیمای مرکز اردبیل، آقای بهنامجو استاندار اردبیل در آیین افتتاح این مراکز ، با بیان اینکه بازگشتمعتادان ترک کردهبه اعتیاد مهمترین مشکل در مراکز بازتوانی است گفت : تفاوت عمده این مراکز با نمونه‌های مشابه در این است که در آن‌ها با اقدامات موثر از بازگشت بهاعتیاد معتاداندرمان شده پیشگیری می‌شود.
وی برگزاری دوره‌هایمهارت آموزیبرای افراد فاقد مهارت را از جمله اقدامات در مراکز جدیدبازتوانی معتادانذکر و اضافه کرد : این اقدام موجب می‌شود تا شرایط کار و اشتغال و بیمه برای افراد معتاد درمان شده پس از خروج از این مراکز فراهم شود.
استاندار اردبیل خواستار افزایش مبلغ تسهیلات ارائه شده بهمعتادان ترک کردهاز ۵۰۰ میلیون ریال به یک میلیارد ریال و تخصیص مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال و ۵۰ میلیارد ریال برای توسعه این ۲ مرکز شد که از سوی وزیر تعاون مورد موافقت قرار گرفت.

مدیر کل بهزیستی استان اردبیل هم گفت : مرکز ویژه آقایان ۲۰۰ نفر ظرفیت دارد که تاکنون ۱۰۰ نفر در آن پذیرش شده اند و مرکز بانوان نیز دارای ۳۰ نفر ظرفیت است که ۱۰ نفر در آن پذیرفته شده‌اند.
دکتر ستاری افزود : این مراکز به شکل جامع هستند ومعتاداندر مدت چهار ماه اقامت در این مکان‌ها ابتدا مورد سم زدایی و درمان قرار گرفته و بعد مراحل مشاوره و ارتباط با خانواده و نیز مهارت آموزی شان آغاز می‌شود.
وی گفت : در مرکز بازتوانی آقایان کارگاه تولید پوشاک برای فعالیت افراد تحت درمان راه اندازی شده و قرار است مرکز پرورش گل و پرورش ماهی نیز راه اندازی شود.
استاندار اردبیل از قسمت‌های گوناگون مرکز جامع بازتوانی نجات اردبیل بازدید کرده و از نزدیک در جریان مشکلات و پیشنهاد‌های افراد نگهداری شده در این مرکز قرار گرفت.

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری