ورود به سایت
» » برگزاری دوره آموزش مقدماتی مجازی ویژه مدیران و کارشناسان مراکز جامع درمان اعتیاد بهزیستی استان

برگزاری دوره آموزش مقدماتی مجازی ویژه مدیران و کارشناسان مراکز جامع درمان اعتیاد بهزیستی استان

در تاریخ : 02.11.99
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 43

دوره آموزشی مقدماتی ویژه مدیران و کارشناسان ( مسئول فنی ، پزشک ، روانشناس و مددکار) مراکز جامع درمان اعتیاد و کارشناسان پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی استان بصورت مجازی و با حضور مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور برگزار شد .


در این جلسه پرسنل مرکز جامع درمان و بازتوانی پرتو و مرکز جامع درمان و بازتوانی مردان (نجات) از برنامه های آموزشی ارائه شده در کنار کارشناسان ستادی و شهرستانی درمان اعتیاد استان استفاده کردند.


مراکز جامع درمان و بازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد ، مبنی بر استمرار درمان مراکزی هستند که همزمان علاوه بر ارائه مداخلات سم زدایی و پرهیز مدار مبتنی بر رویکرد اجتماع درمان مدار ، به رفع چالش های خانوادگی و اجتماعی بیمار، مداخلات روانی –اجتماعی و توانمند سازی شغلی پرداخته و تمامی این خدمات در قالب طرح درمان برای هر فرد طی برنامه مدیریت مورد حین درمان و پس از ترخیص ارائه می گردد.


دوره سم زدایی در این مراکز یک الی دو هفته ، سپس دوره اقامت 5/3 ماه بوده و پس از پایان دوره اقامت روند درمان بصورت سرپایی ادامه پیدا می کند .


در ادامه ارجاع به مراکز آماده سازی شغلی در صورت نداشتن شغل و سایر برنامه های صیانت و توانمند سازی پیگیری می شود.


در ماههای پنجم و ششم ( دوره جامعه پذیری و بازگشت به خانواده ) افراد هر هفته در سه جلسه شرکت می کنند در ماههای هفتم و هشتم ( دوره پیشگیری از عود ) هر هفته دو جلسه و در ماههای نهم و دهم ( دوره بهبودی و بازتوانی ) هرهفته در یک جلسه حضور می یابند ماه یازدهم و دوازدهم دوره تمرین و مرور بوده به این ترتیب درمان مبتنی بر الگوهای مختلف بصورت جامع صورت می گیرد.

برگزاری دوره آموزش مقدماتی مجازی ویژه مدیران و کارشناسان مراکز جامع درمان اعتیاد بهزیستی استان

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری