ورود به سایت
» » اجرای پویش احوال پرسی تلفنی و مجازی از سالمندان به لحاظ شرایط کرونایی

اجرای پویش احوال پرسی تلفنی و مجازی از سالمندان به لحاظ شرایط کرونایی

در تاریخ : 09.07.99
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 13

دکتر ستاری مدیر کل بهزیبستی استان همزمان با سالروز جهانی ناشنوایان طی مصاحبه ای با برنامه رادیویی سلام ساوالان اردبیل به برنامه ها وفعالیتهای این روز خجسته اشاره کرد و گفت : در همین رابطه نشست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با موسسات غیر دولتی فعال در حوزه ناشنوایان سراسر کشور و ناشنوایان منتخب استانها دیروز در محل سازمان بهزیستی کشور برگزار شد که نشان از اهمیت موضوع و توجه ویژه به این قشر از افراد جامعه دارد .


مدیرکل بهزیستی استان با عنوان این مطلب که مهمترین موردی که در این نشست از سوی حاضرین و رئیس جلسه مطرح شد تدوین زبان اشاره استاندارد بود تا این عزیزان بتوانند به راحتی با دیگران ارتباط برقرار گرفته و به خدمات گوناگون دسترسی لازم را داشته باشند .


وی به تعداد ناشنوایان تحت پوشش در بهزیستی استان اشاره کرد و گفت : دراستان در حدود 3 هزار ناشنوا وجود دارد که توسط کانون ناشنوایان ( تشکل های غیردولتی ) از خدمات مختلف سازمان بهره مند می شوند.


او افزود : تعداد 4 مرکز کودک و خانواده هم در سطح استان خدمات مختلفی چون ؛ تجویز سمعک ، مشاوره های تخصصی ، کاشت حلزون ، کار درمانی و گفتار درمانی را به این عزیزان ارائه می دهند.


دکتر ستاری درخصوص خدمات ارئه شده به قشر سالمند هم تصریح کرد : در استان اردبیل حدود 10 درصد افراد جامعه یعنی 150 هزار نفر بالای 60 سال هستندکه تعداد این عزیزان روز به روز در حال افزایش است و لازم است در این رابطه برنامه های متناسب با نیازهای سالمندان از سوی دستگاههای ذیربط تدارک دیده شود .


وی اظهار داشت :همه ساله توسط برخی از مسئولین دستگاههای اجرایی برنامه دیدار با سالمندان برگزار می شد که امسال با توجه به شرایط کرونایی و همه گیری این ویروس منحوس این بازدید به سمت اجرای پویش احوال پرسی تلفنی و فضای مجازی با شعار " یادم کن شادم کن تنهایت نمی گذارم " هدایت شده است .


وی همچنین ادامه داد : تعداد 4 مرکز روزانه سالمندان خدمات تفریحی ، هنری ، ورزشی ، مذهبی و 4 مرکز شبانه روزی و نگهداری از سالمندان را در سطح استان بعهده دارند .

 

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری