ورود به سایت
» » ضرورت تغییر نگاه به سالمندان ، در شرایط کرونایی

ضرورت تغییر نگاه به سالمندان ، در شرایط کرونایی

در تاریخ : 07.07.99
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 14

بهزیستی استان پیشگام در پاسداشت و تکریم سالمندان

 

دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان در رابطه بافرا رسیدن هفته سالمندان و لزوم پاسداشت این ایام گفت : دهم مهرماه مصادف با اول اکتبر روز جهانی سالمند و تکریم منزلت این عزیزان با شعار " کرونا " فرصتی برای تغییر نامگذاری شده است .


مدیر کل بهزیستی استان اظهار داشت : کشور و استان ما با رشد شاخص های سالمندی روبرو بوده است.آخرین جمعیت سالمندان استان طبق سرشماری سال 1395- 9/28 درصد بوده است .

 

ستاری در خصوص اقدامات بهزیستی استان خاطر نشان ساخت : توانبخشی بهزیستی استان با برنامه ریزی جامع خود در ارتباط با سالمندان ، خدمات و اقدامات مراقبتی و حمایتی خود را در قالب 4 مرکز نگهداری و توانبخشی سالمندان ، یک خانه حمایتی و 2 مرکز روزانه 360 سالمند و 2 هزار و487 تحت پوشش خدمات بهزیستی استان هستند.


او ادامه داد : بهزیستی استان طبق برنامه های سازمان بهزیستی کشور در طول هفته گرامی داشت سالمندان ( 7 تا 13 مهرماه ) از پویش مردمی احوال پرسی از سالمندان از طریق تماس تلفنی و مجازی در طول هفته ملی سالمندان استقبال کرده و در این زمینه تلاش خواهد کرد .


وی اضافه کرد : تمامی اقدامات و فعالیتهای یادشده با لحاظ شیوه نامه های بهداشتی ، حفظ فاصله گذاری های فیزیکی و به صورت غیر حضوری و با استفاده از فضاهای مجازی ، جایگزین جلسات روتین سالهای گذشته می باشند.


ستاری تصریح کرد : در کنار کلیه اقدامات و خدمات یادشده که جزو وظایف ذاتی بهزیستی هستند در ارتباط با پیشگیری از بیماری کرونا در مراکز نگهداری سالمندان همه روزه شاهد ارائه خدمات مستمر با توزیع بسته های بهداشتی ، مواد ضد عفونی ، کنترل علائم حیاتی سالمندان و پرسنل بوده و این خدمات تا پایان قطع زنجیره ویروس کرونا ادامه خواهد داشت .

وی همچنین افزود : در این مراکز علاوه بر موارد ذکر شده، تکریم و منزلت سالمندان بیش از پیش مورد تاکید قرار گرفته است .


این مسئول در پایان اظهار داشت : نظر به فتوای مراجع عظام و بزرگان دینی و شرعی و ضرورت احترام و منزلت بیشتر سالمندان در حریم خانواده در صدد هستیم تا همانند گذشته سالمندان عزیز همواره در حریم خانواده و در کنار عزیزان خود شاهد طی دوران سالمندی خود بوده و این فرهنگ به خوبی به آیندگان منتقل شود .

ضرورت تغییر نگاه به سالمندان ، در شرایط کروناییبازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری