ورود به سایت
» » شروع برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم از 15 تیرماه در بهزیستی استان

شروع برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم از 15 تیرماه در بهزیستی استان

در تاریخ : 10.04.99
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 136

جلسه هماهنگی و تبادل نظر در خصوص نحوه اجرای برنامه پیشگیری از تنبلی چشم و سایر اختلالات بینایی با حضور معاون توسعه پیشگیری ، کارشناسان ستادی و شهرستانی استان برگزار شد.


در این جلسه طاهره رزاقپور معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان به زمان اجرای برنامه پیشگیری از تنبلی چشم از 15 تیرماه سالجاری تا پایان مهرماه خبر داد و گفت : با توجه به هشدارهای وزارت بهداشت مبنی بر اوج گیری بیماری کرونا در نیمه دوم سال ، زمان اجرای برنامه به نیمه اول سال تغییر یافته است .


معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان در این زمینه به تغییرات صورت گرفته در نحوه غربالگری از طریق E چارت اشاره کرد و گفت : امسال انجام غربالگری با E چارت به منظور به حداقل رساندن تماس ها ممنوع بوده و غربالگری صرفاً از طریق دستگاه انجام خواهد شد .


رزاقپور تصریح کرد : رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و غربالگری در انجام غربالگری مورد تاکید می باشد.


وی افزود : استفاده از محیط های دارای تهویه مناسب ، رعایت فاصله گذاری های اجتماعی ، استفاده از ماسک توسط فرد غربالگر ، کودک و همراه وی ، همچنین ضد عفونی دستگاه ، صندلی کودک و سایر لوازم مرتبط از سوی متولیان امر الزامی است .


لازم به ذکر است : در این نشست بر تلاش بر پوشش حداکثری کودکان 6-3 ساله استان در مناطق شهری ، روستایی و عشایری و پیگیری کودکان بیمار شناسایی شده تا حصول نتیجه کامل تاکید شد.

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری