ورود به سایت
» » اقدامات مراکز روزانه توانبخشی بهزیستی استان در ایام کرونایی

اقدامات مراکز روزانه توانبخشی بهزیستی استان در ایام کرونایی

در تاریخ : 15.02.99
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 28

پیدایش ناگهانی ویروس کرونا و شیوع همه گیری (پاندمی )آن در سطح کشورهای جهان ، دولت ها را ناگزیر از تعلیق فعالیت های تجمعی و پرخطر کرد که کشور ما نیز بدلیل شیوع سریع آن از این قاعده مستثنی نبود.


شیوع سریع ویروس، موجب گردید تا پروتکل های بهداشتی و ایمنی با ضریب امنیت بسیار بالا و شدت تمام به اجراء در آید و در این بین و در راستای کاهش خطرات احتمالی و پیشگیری بموقع از بروز حوادث و اتفاقات منجر به فوت، سازمان بهزیستی کشور با ابلاغ بخشنامه های متعددی اقدام به تعطیلی مراکز آموزشی و توانبخشی روزانه خود نمود تا بلکه با ایجاد فاصله گذاری اجتماعی بتواند حجم عظیمی از افراد پرخطر و یا در معرض خطر را که با نقص ایمنی مواجه بودند، از تهدید های فراروی مصون سازد.


با این حال شیوع بیماری و تعطیلی مراکز روزانه استان هرگز نتوانست مجموعه این سازمان و مسئولین مراکز غیردولتی را از سایر رسالت های انسانی و نوع دوستانه خود منحرف سازد.


چراکه در جهت همگامی و همصدایی با آحاد جامعه و خیرین نیکوکارو همگام با پویش همدلی مومنانه ، مراکز استان اقدام به تامین، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و سبد غذایی در میان توانیابان مرکز خود نمودند تا شاید از این طریق بتوانند بخشی ازمشکلات معیشتی و اقتصادی خانواده های توانیابان که اکثراً از قشر ضعیف و محروم جامعه هستند، مرتفع سازند.


از سوی دیگر و در جهت جبران نیازهای آموزشی افراد تحت پوشش در مراکز غیردولتی و خانواده های آنان ، اقدامات موثری چون ارائه آموزش از راه دور در زمینه های مختلف ، محتواهای آموزشی و توانبخشی و نیز ارائه نکات بهداشتی در خصوص رعایت اصول بهداشتی بمنظور پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در شبکه های اجتماعی از سوی مراکز روزانه صورت گرفت.

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری