ورود به سایت
» » طرح شیوع‌شناسی معلولیت‌ها در کشور اجرا می‌شود

طرح شیوع‌شناسی معلولیت‌ها در کشور اجرا می‌شود

در تاریخ : 26.10.98
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 56

شبنم جهانشاد در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی طرح تعیین و علل انواع کم‌توانایی و ایجاد سامانه استان اردبیل در گفت وگو با ایرنا، افزود: پارسال این طرح در سه استان خراسان رضوی ، خوزستان و گلستان به صورت پایلوت از سوی بهزیستی اجرا شد.

 


وی اظهارداشت: امسال نیز این طرح در استان‌های اردبیل، ایلام،خراسان جنوبی، کردستان، سمنان، بوشهر و مازندران به مرحله اجرا درخواهد آمد.

مسوول اجرای طرح بررسی شیوع انواع کم توانایی و معلولیت های بهزیستی کشور بیان‌کرد: در صورت تامین بودجه و حمایت‌های لازم این طرح در آینده نزدیک در تمامی استان‌های کشور به مرحله اجرا در خواهد آمد.  

وی با اشاره به جزییات اجرای این طرح اضافه‌کرد: پرسشگران و کارشناسان این طرح با حضور در مناطق روستایی و شهری اعضای خانواده‌های مشخص شده را مورد ارزیابی قرار داده و فرم‌های مخصوص این طرح را تکمیل خواهند کرد.

جهانشاد ادامه‌داد: شیوع شناساسی آمارگیری از تعداد معلولان نیست بلکه در این طرح فرآیند پرسشگری به صورت فنی و تخصصی از سوی تیمی متشکل از کارشناس توانبخشی، گفتار درمان، شنوایی‌شناس، پرستار و پزشک برای تشخیص معلولیت حضور خواهند داشت.

معاون دفتر پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور گفت: بعد از اجرای طرح و با استخراج نتایج به صورت علمی و مشخص شدن علل معلولیت‌ها برنامه‌ریزی مناسب برای پیشگیری و درمان آن انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، دوره طرح شیوع‌شناسی و سبب‌شناسی انواع کم‌توانی‌های جامعه هدف اردبیل روز چهارشنبه آغاز شده و  امروز پنجشنبه پایان می‌یابد.

این طرح از اول بهمن ماه در  استان اردبیل به مرحله اجرا در می‌آید.

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری