ورود به سایت
» » برگزاری دوره آموزشی پویایی گروه در تیم های اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد

برگزاری دوره آموزشی پویایی گروه در تیم های اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد

در تاریخ : 02.09.98
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 145

کارگاه دو روزه آموزشی تحت عنوان " پویایی گروه در تیم های اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد " با همکاری انجمن پیشگیری اولیه از اعتیاد فتوح اردبیل و با حضور مدیرکل ، معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان و کارشناسان حوزه اعتیاد شهرستانهای تابعه و تسهیلگران انجمن های پیشگیری از اعتیاد استان در محل مرکز آموزشهای تخصصی بهزیستی برگزار شد .

برگزاری دوره آموزشی پویایی گروه در تیم های اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد

 

 

در ابتدای برنامه طاهره رزاقپور معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان ضمن ارائه گزارش از روند ارائه خدمات در زمینه اعتیاد ، یشگیری و کنترل آن بر لزوم ارتقاء دانش و کسب مهارتهای علمی میتنی بر رویکردهای جدید تاکید کرد .

 

رزاقپور ادامه داد : امید است با برگزاری برنامه های بازآموزی بتوانیم ضمن تقویت برنامه ها در زمینه بروز نمودن دانش کارشناسان سازمان و تسهیلگران همکار برنامه های پیشگیری از اعتیاد گام های موثری برداشته شود .


در ادامه دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان هم آموزش و برنامه های بازآموزی مستمر در زمینه اعتیاد را حائز اهمیت دانست و گفت : در تبادل افکار و اندیشه هر چه آموزش ها مستمر و بروز باشند به همان میزان می توان مسائل و مشکلات را بهتر مدیریت کرد .


مدیرکل بهزیستی استان پویایی گروه و تقویت آن را لازمه یک تیم موفق یاد کرد و گفت : در صورت تقویتعلمی مناسب تیم های اجتماع محور ، می توان به اهداف و نتایج مطلوبی دست یافت .


دکتر ستاری مقتدر سازی و توانمند سازی تیم ها را هم بسیار مهم برشمرد و گفت : سمن ها و انجمن های فعال استان همواره بایستی ضمن تجهیز خود با رویکردهای جدید در مقابله با آسیب های نوپدید ، به مقتدر سازی تیم های اجتماع محور همت گمارند.


ستاری اظهار داشت : با توجه به اینکه امروز تنوع آسیب ها ایجاب می کند تا در این خصوص مقابله و کنترل های کارآمد در پی داشته باشیم بیان داشت : سازمانی موفق است که برنامه های خود را تقویت و ارتقاء داده و در جهت کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی تلاشی مضاعف داشته باشد .


وی در رابطه با توانمند سازی تیم های اجتماع محور درمان هم گفت : تعداد 312 تیم در محیطهای کاری ، آموزشی و محلات اعم از شهری و روستایی در استان که در سامانه UIثبت شده اند که بر این اساس مقتدر سازی این تیم ها ضرورت دارد .


وی همچنین در بخش دیگر از سخنان خود بر تشکیل تیم ها در محیط های کاری با توجه به درصد بالای اعتیاد در محیط های کاری اشاره کرده و بر برگزاری مستمر کلاسهای آموزشی و آگاهسازی پیرامون پیامدهای اعتیاد های مدرن و سنتی در محیطهای کاری تاکید کرد .


ستاری در خصوص راه اندازی مرکز جامع درمان و بازتوانی مبتنی برتداوم درمان تصریح کرد : در رابطه با بهبود معتادان بهتر است توانمندسازی بصورت جامع نگر انجام شود زیرا تداوم درمان و توانمندسازی لازمه تکیمل فرایند درمان اعتیاد است.


وی گفت : در این مدل مدل درمان برای هر فرد باید بصورت مدیریت موردی باشد گفت: روند درمان برای هر فرد در طول درمان حاصل خواهد شد .


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری