ورود به سایت
» » تشکیل جلسه مدیریت بحران در بهزیستی استان

تشکیل جلسه مدیریت بحران در بهزیستی استان

در تاریخ : 14.08.98
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 194

بمنظور ارتقاء سطح دانش، مهارت و توانمندی نیروی انسانی ، مقابله با حوادث و سوانح احتمالی و کاهش اثرات مخاطرات طبیعی جلسه مدیریت بحران با حضور مدیرکل واعضای شورای معاونین در محل اداره کل بهزیستی استان برگزار شد .


در این نشست دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان ضمن ابراز خرسندی در زمینه تشیکل ستاد مدیریت بحران در مجموعه بهزیستی و لزوم اهمیت دادن به مدیریت در مواقع بحرانی گفت : با عنایت به آغاز فصل بارندگی به منظور پیشگیری از وقایع و حوادث طبیعی نیازمند برنامه ریزیدر جهت کنترل و کاهش حوادث می باشیم.


مدیرکل بهزیستی استان خاطر نشان ساخت : با توجه به اهمیت خدمات حمایتی و مراقبتی بهزیستی به مددجویان در مراکز نگهداری، بهبود و تسریع خدمت به جامعه هدف نیازمند نظرات کارشناسانه و تخصصی است.


ستاری با بیان این مطلب که افراد جامعه هدف عمدتا جزو دهک‌های پایین و آسیب‌پذیر جامعه می‌باشند باید هدف اصلی مدیریت بحران در استان بر پایه برنامه های مدون و هماهنگ شده با استان باشند.

 

وی یادآور شد : وجود این جمعیت آسیب‌پذیر در مراکز غیر دولتی، آمادگی در قبال حوادث، بلایا، تهدیدات زیستی و سایر تهدیدات غیر عامل را به یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر و بسیار مهم تبدیل می‌کند.


ستاری از مدیران مراکز خواست که از مانورهای مشابهی که هراز چند به منظور توان افزایی برگزار می شود الگو گرفته و خودشان نیز در مقاطع زمانی برنامه‌ریزی شده، مانورهایی برای حفظ آمادگی در قبال این موارد داشته باشند.


وی همچنین اظهارداشت : اگر آمادگی نداشته باشیم و امکانات، تجهیزات و شرایط را برای مقابله فراهم نکنیم در هنگام وقوع تهدیدات، ممکن است آسیب‌های جدی ببینیم و مشکلات دامنه‌داری برای خود مراکز و مددجویان ایجاد شود.


افزودنی است : احصاء موارد خطر زا ، برگزاری جلسات مستمر و برنامه ریزی شده ، تامین امنیت شبکه های داخلی ، آموزش اصولی وحرفه ای مراقبین و مددیاران بویژه در مراکز نگهداری و توانبخشی و مددکاران اورژانس اجتماعی ، استفاده از تجربیات سایر دستگاههای امداد رسان خصوصاً مجموعه هلال احمر، استفاده از سوخت های جایگزین در تامین انرژی مورد نیاز مراکز و استفاده بهینه از خدمات خوب تیم محب از جمله انتظارات این نشست بود.

تشکیل جلسه مدیریت بحران در بهزیستی استانبازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری