ورود به سایت
» » تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت خدمات / دو اصل اساسی در برنامه مراقبت در منزل

تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت خدمات / دو اصل اساسی در برنامه مراقبت در منزل

در تاریخ : 21.07.98
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 168

کارگاه آموزشی بازآموزی مراقبین رسمی برنامه مراقبت در منزل معلولین با حضور مدیرکل و معاون توانبخشی ، مدیر بهزیستی شهرستان اردبیل و جمعی از روانشناسان ، مددکاران و مراقبین در منزل شهرستانهای مشکین شهر و اردبیل در محل مرکز آموزش های تخصصی بهزیستی استان برگزار شد .

تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت خدمات / دو اصل اساسی در برنامه مراقبت در منزل

در این کارگاه دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان در چهارمین روزاز گرامی داشت هفته سلامت روان با شعار" ارتقای سلامت روان و نشاط اجتماعی " بر لزوم توجه به بهداشت فردی و سلامت اجتماعی گفت : برگزاری کارگاههای بازآموزی برنامه مراقبت در منزل بهترین ظرفیت برای هم افزایی و ارتقاء دانش و اطلاعات مددکاران است .

 

مدیرکل بهزیستی استان با عنوان این مطلب که افرادی که در کنار خانواده قرارمی گیرند از لحاظ جسمانی ، روحی ، روانی و عاطفی از آرامش خاطر بیشتری برخوردار هستند افزود : از جمله سیاست سازمان در قبال مراقبت در منزل ، مرکز زدایی و سمت وسو دادن به مراقبت در کنار خانواده می باشد که از این طریق خدمات خوبی هم ارائه می دهد .


دکتر ستاری به طرح ایجاد خانه های کوچک معلولین ذهنی هم اشاره کرد و گفت : این طرح هم نمونه بارزی از خدمات سازماندهی شده سازمان هست که با این شیوه کیفیت خدمات ارتقاء یافته است .


وی اظهارداشت : در ارائه خدمات بویژه افراد دارای معلولیت باید بنیان خانواده و کرامت معلولین در نظر گرفته شود .


دکتر ستاری دانش افزایی و ارتقاء اطلاعات و مباحث تخصصی توانبخشی را لازمه حرفه مددکاری بویژه در مراقبت و نگهداری از افراد دارای معلولیت دانست و گفت : نحوه تعامل و ارتباط با خانواده فرد توانخواه می تواند در بسیاری از موارد تنش ها واضطرابهای خانوادگی را کاهش دهد .


وی یاد آور شد هم اکنون تعداد 165 نفر مراقب بصورت رسمی و تعداد 100 نفر هم بصورت غیر رسمی در برنامه مراقبت در منزل معلولین فعالیت می کنند .


لازم به ذکر است : در این طرح خدماتی همچون آمورش ، مددکاری ، مشاوره ، فیزیوتراپی ، کاردرمانی ، وسایل کمک توانبخشی و راهنمایی های بهداشتی به توانخواهان ارائه می شود .

 

گفتنی است : دركنار عوامل تاثير گذار طرح مذكوربرجامعه هدف مي توان مهمترين اهدف آن را مواردي چون تحكيم بنيان خانواده ونگهداري جمعيت هدف در كانون گرم خانواده ، ايجاد فرصت اشتغال و توانمندسازي شغلي ، جلب مشاركت افراد،‌كاهش بارتقاضاي استفاده از خدمات مراكز شبانه روزي وانتقال معكوس معلولان از مراكز نگهداري به منزل ،‌تسهيل دسترسي جامعه هدف و خانواده هاي آنان به خدمات مستمر آموزشي در زمينه امور مراقبتي توانبخشي در جوامع مختلف ،‌تقويت عزت نفس افراد كم توان ،‌پيشگيري يا به تعويق انداختن عوارض ثانويه معلوليت ، گسترش چتر خدماتي دراقصي نقاط كشور ، كاهش تصدي گري دولت واستفاد از افراد محلي براي ارائه خدمات و بومي سازي آن اشاره داشت.

 


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
 • winkwinkedsmileam
  belayfeelfellowlaughing
  lollovenorecourse
  requestsadtonguewassat
  cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری