ورود به سایت
» » برگزاری طرح مانا در54 گروه در استان اردبیل

برگزاری طرح مانا در54 گروه در استان اردبیل

در تاریخ : 20.07.98
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 137

همایش اختتامیه طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران ( مانا) با حضور معاون پیشگیری بهزیستی استان، فرماندار شهرستان بیله سوار و روسای ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

برگزاری طرح مانا در54 گروه در استان اردبیل


طاهره رزاقپور معاون پیشگیری بهزیستی استان اردبیل دراین همایش گفت : طرح مانا در 27 پایگاه در قالب 54 گروه شامل دختران و پسران همزمان با سراسر کشور در تمامی شهرستان استان از اول تیرماه آغار شد.


رزاقپور افزود: طرح مانا در بین جوانان 13 الی 18 سال برگزار و هدف آن پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، مشارکت اجتماعی ، روش حل مسئله ، پرکردن اوقات فراغت ،افزایش مهارت های ارتباطی ، کارگروهی و اعتماد به نفس است.


وی فرماندار بیله سوار را از حامیان اجرای طرح مانا یاد کرد و گفت : به جهت استقبال فرماندار مراسم افتتاحیه این طرح در این شهرستان برگزار و ایشان پیگیراجرای پروژه مانا از دستگاههای اجرایی شهرستان بود. طرح مانا در این شهرستان در3 پایگاه در قالب 6 گروه اجراء شد.


معاون پیشگیری بهزیستی استان تاکید داشت : دانش آموزان ما در کار تحصیلات خود ، مهارت های ارتباطی را فرا می گیرند وتسهیلگران طرح مانا تلاش می کنند تا مهارت های اجتماعی ، مهارت های زندگی در نوجوانان پرورش و ارتقاء دهند تا نوجوانان بدانند که مسئله و مشکلات خود را چگونه حل و فصل نموده و همدلی و ارتباط موثر برقرارکنند .


فرماندار شهرستان بیله سوار نیز در همایش اظهار داشت: در سایه انجام این چنین برنامه هایی افزایش اعتماد به نفس، شیوه های بکار گیری مهارتهای زندگی وآشنایی با اصول و روشهای مناسب زندگی در نوجوانان تقویت می شود.


حسن قبادی افزود:والدین هم باید فرزندان خویش را جهت شرکت در برنامه هایی که با سلامت روان فرزندانشان تناسب دارد سوق دهند تا آنان بتوانند از گرفتار شدن در انواع آسیبهای اجتماعی در امان مانده و در مقابل انواع آسیبها با قاطعیت مقاومت نشان دهند و محکم نه بگویند.


فرماندار شهرستان بیله سوار ادامه داد : دختران و پسران نوجوان ما همین که توانایی ابراز وجود و سخن گفتن در جمع را در مراحل مقدماتی و اولیه این طرح در خودشان پرورش داده اند این نقطه قوت بسیار بزرگی بوده و در سایه فعالیتها و مشارکتهای اجتماعی، این ویژگی روانشناختی را بیش از پیش در خودشان ارتقا دهند .چرا که بسیاری از آسیبهای اجتماعی نتیجه کمرویی و عدم توانایی ابراز وجود وجراتمندی آنان است.


گفتنی است که به چالش کشیدن نوجوانان و مشارکت و بررسی تجربیات نوجوانان در روند اجرایی طرح، شیوه منحصر به فردی بود که فرماندار شهرستان شخصا در طول این همایش انجام داد.


لازم به ذکر است براساس اعلام فرماندار بیله سوار، نوجوانان این طرح می توانند روزهای چهارشنبه در دیدار مردمی به مدت نیم ساعت با فرمانداری دیدار حضوری داشته باشند.


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری