ورود به سایت
» » مدیر کل بهزیستی استان اردبیل: طرح تامین «یک وعده غذای گرم» مهدهای کودک روستایی آغاز شد

مدیر کل بهزیستی استان اردبیل: طرح تامین «یک وعده غذای گرم» مهدهای کودک روستایی آغاز شد

در تاریخ : 20.07.98
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 158
ستاری گفت: طرح تامین «یک وعده غذای گرم» مهدهای کودک روستایی استان اردبیل برای ۲۳۰ مهدکودک روستایی و برخی از مهدهای کودک حاشیه های شهر که کودکان با سوتغذیه مواجه هستند، آغاز شد.
 

 

«بهزاد ستاری» به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اردبیل گفت: طرح تامین «یک وعده غذای گرم» مهدهای کودک روستایی برای 230 مهدکودک روستایی و برخی از مهدهای کودک حاشیه های شهر که کودکان با سوتغذیه مواجه هستند، آغاز شد.

 

مدیر کل بهزیستی استان اردبیل تصریح کرد: این طرح با همکاری معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان در راستای کاهش سوتغذیه کودکان در 90 روز آموزشی در مهدهای کودک اجرا می شود.

 

وی ادامه داد: این طرح در سال های اخیر با قوت تمام انجام می شد و امسال نیز همزمان با آغاز فعالیت مهدهای کودک در مناطق روستایی و برخی از مهدکودک های حاشیه شهر اجرا می شود.

 

ستاری خاطر نشان کرد: از 1930 کودک در مناطق محروم و روستایی که زیر پوشش نهادهای حمایتی هستند هزینه شهریه دریافت نمی شود تا کمکی برای حضور آنها در مهدهای کودک باشد.

 

مدیر کل بهزیستی استان افزود: فعالیت مهدهای کودک نیز از نظر استانداردسازی و اخذ مجوزهای لازم تحت کنترل و بازرسی بهزیستی است و هر ساله پیش از آغاز فعالیت های آموزشی مهدهای کودک مورد بازرسی کارشناسان قرار می گیرند.

 

این مقام مسئول بیان داشت: اخذ مجور مهدکودک نیز روند بسیار مهم و پیچیده ای با هدف ساخت یک فضای استاندارد برای کودکان نیز با مشارکت سایر نهادهای نظارتی و بهداشتی استان انجام می شود تا خانواده ها با خیال راحت بتوانند از این فضا استفاده کنند.

 

ستاری تاکید کرد: دوره های آموزشی نیز برای مربیان حاضر در مهدکودک ها به صورت مدون انجام می شود تا اطلاعات آموزشی آنها به روز باشد.

 

مدیر کل بهزیستی استان یادآور شد: یکی از اقدامات بهزیستی استان اجرای بیمه حوادث مهدهای کودک است این مسئله موجب شده تا اقدامات نظارتی در خصوص رعایت ایمنی در مهدهای کودک افزایش داده شود.


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری