ورود به سایت
» » افتتاح شعبه بنیاد خیریه بخشش ( شنوای بخشی شفاء )در استان

افتتاح شعبه بنیاد خیریه بخشش ( شنوای بخشی شفاء )در استان

در تاریخ : 19.05.98
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 80

در این نشست که با حضور حضرت آیت الله دکتر سید حسن عاملی امام جمعه و نماینده محترم ولی فقیه استان، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای باوقار امام جمعه مشکین شهر، آقای دکتر محمد اجل لوعیان مدیرعامل بنیاد خیریه بخشش و همراهان ، آقای ندایی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل ، آقای دکتر اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی ، آقای دکتر بهزاد ستاری مدیر کل بهزیستی استان ، آقای ناصری مدیرکل آموزش و پرورش ، شعبه بنیاد بخشش در استان اردبیل تاسیس شد .

در ابتدای نشست دکتر اجل لوعیان در ارائه گزارشی از فعالیتهای بنیاد خیریه شنوایی بخشش گفت: استراتژی ما این است تا ان شاالله در هر استان یک شعبه را ایجاد کنیم تا توسط متخصصین بومی و خیرین محلی مشکلات ناشنوایان در اسرع وقت و کوتاه ترین زمان حل شود.

مدیرعامل موسسه خیریه بخشش افزود: شعب استانی بمنظور برقراری ارتباط و ایجاد تعامل پایدار و فراهم آوردن بستری مناسب جهت ایفاء نقش موثر خیرین در کمک به نظام سلامت درحوزه شنوایی است ودر سطح کشورنیز شعب بنیاد بخشش مبنای سیاست تمرکز زدائی و جلب مشارکت خیرین محلی در تأمین منابع و ایجاد مصارف متناسب بوده و در استانها با در نظر گرفتن سیاست ایجاد حداقل هزینه ، امکانات وبا ضوابط و شرایط تعیین شده تشکیل می گردد.

در ادامه دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان هم در رابطه با فرآیند خدمات ارائه شده در سازمان برای کودکان کم شنوا خاطر نشان ساخت : سازمان بهزیستی با انجام طرح غربالگری شنوایی نوزادان در صدد دستیابی به جامعه ای سالم و عاری از معلولیت است و در این زمنیه خدمات بسیار متنوعی را به توانخواهان ارائه می کند .

مدیرکل بهزیستی استان ادامه داد: در غربالگری صورت گرفته ی سال گذشته که پوشش 100 درصدی نوزادان را درپی داشت تعداد 22042 نفر غربالگری شنوایی شده اند که از این تعداد 97 نفر مشکل افت شنوایی داشتند و در حدود 35 نفر هم دارای افت شنوایی شدیدبودند .

دکترستاری در بخش دیگر از سخنان خود به خدمات قبل و بعد از کاشت حلزون اشاره کرد و گفت : بعد از کاشت حلزون مرحله تربیت شنیداری راداریم که باید فرد بتواند با تجویز سمعک و کاشت حلزون سازگاری خود را با شرایط جدید بدست آورد .

وی اظهارداشت : درسایه تلاش مسئولین ، خیرین و سازمان تعداد 3 مرکز کودک و ناشنوا وخانواده جهت تربیت شنیداری در سطح استان در شهرستانهای پرجمعیت خلخال ، پارس آباد و اردبیل وجود دارد که کار توانبخشی و تربیت شنیداری را انجام می دهند.

دکتر ستاری افزود : برای افراد متقاضی کاشت حلزون ، توسط صندوق ارزی مبلغ 45 میلیون تومان پرداخت می شود که با مساعدت 3 میلیون تومانی سازمان و 3 میلیون تومان خیرین این هزینه ها به سرانجام رسیده و به کاهش نرخ معلولیت در سطح جامعه منجر می شود . ضمناً سازمان بهزیستی برای تامین قطعات و تعمیرات بعد از کاشت حلزون نیز حمایت های خوبی از افراد می کند.

افزودنی است : احیاء سنت حسنه در زمینه کمک و دستگیری مستمندان، مبتنی بر تعالیم قرآن کریم و آموزه های دینی و منویات پیامبر گرامی اسلام (ص) و ائمه معصومین (علیهم صلوات الله) ، تهیه مقدمات و شرایط مطلوب جهت جلب مشارکت و حمایت های مردمی ، ترویج فرهنگ کمک به نیازمندان و نذر و وقف و ......جهت حمایت مالی و درمانی و معنوی از افراد دارای معلولیت کم شنوایی و ناشنوایی از جمله اهداف این بنیاد می باشند .

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری