ورود به سایت
» » اردبیل| ۱۵۰۰۰ کوتاه‌قامت در کشور شناسایی شدند

اردبیل| ۱۵۰۰۰ کوتاه‌قامت در کشور شناسایی شدند

در تاریخ : 10.05.98
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 22
به گزرش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، محبوبه ابراهیم‌خانی  در جلسه ساماندهی کوتاه‌قامتان استان اردبیل اظهار داشت: 15 هزار کوتاه قامت در سطح کشور وجود دارد که شناسایی شده و یک هزار و 500 نفر از این تعداد عضو انجمن کوتاه قامتان هستند.

وی افزود: این انجمن از 10 سال گذشته در کشور راه‌اندازی شده و با مشارکت خیرین و فعالیت‌های خودجوش اعضای این انجمن توانسته‌ایم در سطح کشور از حقوق کوتاه قامتان حمایت کنیم.

رئیس انجمن کوتاه قامتان ایران با بیان اینکه کوتاه قامت بودن مانعی برای حضور و استفاده از حقوق اجتماعی نیست ، تصریح کرد: کوتاه قامتان ظرفیت‌ها و استعدادهای ممتازی دارند که باید شناسایی و مورد استفاده بهینه قرار گیرد.

ابراهیم‌خانی با بیان اینکه کوتاه قامتان به عنوان اقلیت‌های فیزیکی هستند که باید با کمک مسئولان در جامعه دیده شوند، گفت: تلاش برای اشتغالزایی برای این قشر مورد تاکید بوده و در راستای ایجاد اشتغال پایدار لازم است مسئولان و خیرین حمایت‌های لازم را داشته باشند.

مدیرکل امور اجتماعی و شوراهای استانداری اردبیل نیز در این جلسه با بیان اینکه کوتاه قامتان استان اردبیل ساماندهی و توانمندسازی می‌شوند، اظهار کرد: انجمن کوتاه قامتان استان با هدف توانمندسازی این قشر و حفظ حقوق شهروندی آنان راه اندازی می‌شود.

شفیع شفیعی بیان کرد: کوتاه قامتان استان نیز باید از امکانات و تسهیلات برخوردار شوند و لازم است افراد خیر و مسئولیت‌پذیر در این امر مشارکت داشته باشند.

مدیرکل امور اجتماعی و شوراهای استانداری اردبیل افزود: در راستای حمایت از کوتاه قامتان استان مکانی با همکاری شهرداری و سازمان ورزش و جوانان به عنوان مرکز حضور این قشر در اختیار انجمن کوتاه قامتان قرار می‌گیرد.

وی گفت: 300 سازمان مردم نهاد در استان در حوزه‌های مختلف فرهنگی، حقوق شهروندی، زیست محیطی و هنری فعالیت می‌کنند که می‌توانند در راستای تحقق خواسته‌های کوتاه قامتان مشارکت کنند.

مدیرکل امور اجتماعی و شوراهای استانداری اردبیل با بیان اینکه 85 کوتاه قامت در استان اردبیل وجود دارد، خواستار توجه مسئولان دستگاه‌های مربوطه به رفع مشکلات این قشر شد.

 


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری