ورود به سایت
» » انجمن کوتاه‌قامتان اردبیل تاسیس می‌شود

انجمن کوتاه‌قامتان اردبیل تاسیس می‌شود

در تاریخ : 10.05.98
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 22

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محبوبه ابراهیم‌خانی ظهر امروز در جلسه انجمن کوتاه قامتان که در سالن شهید رجایی استانداری اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: هشتمین انجمن استانی کوتاه‌قامتان کشور در اردبیل تأسیس می‌شود.


وی افزود: ده سال از تأسیس انجمن مردم نهاد کوتاه‌قامتان می‌گذرد و طی این مدت بیش از ۱۵ هزار نفر عضو این انجمن شده‌اند که توانمندی‌های این افراد در بخش‌های مختلف شناسایی شده‌ است.


رئیس انجمن کوتاه‌قامتان کشور بیان کرد: بیش از ۵۰ درصد کوتاه قامتان ایران در حوزه تئاتر مشغول به کار هستند و تعدادی اعضای انجمن در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت میکنند به‌طور‌ی‌که یکی از این ورزشکاران در رشته سنگ‌نوردی در کشور فرانسه مدال طلا کسب کرد.


وی با ابراز ناراحتی از رفتارهای نامناسب مردم تصریح کرد: کوتاه قامتان در جامعه به طرق مختلف مورد آزاد و اذیت کلامی قرار می‌گیرند که این تحقیر در مواردی باعث اتفاقات تلخی برای این افراد شده است و حق و تکلیفی بر گردن تک تک انسان‌ها نهاده شده است از جمله مهربانی، که نباید آن از همدیگر دریغ کنیم.


رئیس انجمن کوتاه‌قامتان کشور اظهار داشت: با تأسیس انجمن مردم نهاد کوتاه قامتان توانستیم خواسته‌های این افراد را به گوش مردم و مسوولین برسانیم و در طول یک دهه فعالیت،  قدم‌های خوبی در راستای افزایش کیفیت زندگی آنان برداشته شده است.


وی اضافه کرد: اقدامات انجام‌شده کافی نیست و این قدم‌ها باید سرعت بیش‌تری بگیرد که نیازمند توجه ویژه مسوولین است.


ابراهیم‌خانی تصریح کرد: تعدادی از کوتاه قامتان دی ماه سال‌جاری  به کشور هلند سفر خواهند کرد که امیدواریم با تاسیس انجمن کوتاه قامتان در اردبیل از این استان هم نماینده داشته باشیم.


رئیس انجمن کوتاه قامتان کشور با اشاره به ظرفیت‌های موجود اردبیل گفت: اردبیل قطب بزرگ گردشگری و  هنر است و کوتاه قامتان استان می‌توانند در بخش‌های هنری و صنایع دستی مشغول به کار شوند.


وی تصریح کرد: انجمن مردمی کوتاه قامتان کشور از هیچ نهاد و سازمان دولتی و خصوصی بودجه و کمکی دریافت نکرده است و این انجمن فقط با کمک اعضاء فعالیت میکند و به‌زودی ثبت جهانی خواهد شد که سال آینده نماینده کوتاه قامتان ایران در سازمان ملل سخنرانی خواهد کرد.


مدیر کل بهزیستی استان اردبیل نیز در این مراسم اظهار کرد: ۸۵ نفر از کوتاه قامتان استان شناسایی شده و تحت حمایت سازمان بهزیستی هستند و نیاز به وجود انجمن کوتاه قامتان در استان حس می‌شد.


ستاری گفت: سازمان بهزیستی آماده همکاری با این انجمن در موارد مختلف همچون تامین بیمه و درمان، ایجاد اشتغال، همیاری در زمینه‌های ورزشی، هنری و آموزش‌ است.


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری