ورود به سایت
» » مرکز مشاوره ژنتیک شهرستان مشگین شهر در هفته بهزیستی افتتاح می شود

مرکز مشاوره ژنتیک شهرستان مشگین شهر در هفته بهزیستی افتتاح می شود

در تاریخ : 26.04.98
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 30

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اردبیل گفت: یکی از خدمات مهم سازمان بهزیستی کشور ارائه مشاوره های ژنتیک برای افراد در شرف ازدواج با هدف کاهش معلولیت در جامعه و نیز پیشگیری از انتقال اختلالات ژنتیکی به نسل های بعد می باشد.

طاهره رزاق پور، معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اردبیل اظهار داشت: اصل و جوهره مشاوره ژنتیک کاهش یا از بین بردن خطر تکرار معلولیت در جامعه است که ضرورت دارد تمام افراد در شرف ازدواج با مراجعه به مراکز مشاوره ژنتیک در استان و انجام برخی اقدامات و آزمایش های لازم نسبت انجام این مشاوره ها اقدام نمایند.

طاهره رزاق پور با بیان این که دو گروه از افراد ملزم به مراجعه به این مراکز و انجام مشاوره ها و آزمایش های ژنتیک هستند گفت: برای تمامی افراد در شرف ازدواج طبق ماده ۷۵ قانون برنامه ششم توسعه و نیز افرادی دارای فرزند معلول و یا بستگان و خویشاوندان درجه یکمعلولدر خانواده آنها وجود داشته باشد انجام آزمایش های ژنتیک برای این افراد لازم و ضروری بوده بخصوص در مورد گروه دوم از تاکیدات ویژه برای ارجاع به مراکز مشاوره هستند.

وی افزود: با آزمایش های ساده قبل از ازدواج افراد مشکوک به اختلالات ژنتیکی شناسایی و برای آزمایش های ژنتیک به مراکز مربوطه ارجاع داده می شوند تا نسلی سالم داشته باشیم.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اردبیل از افتتاح مرکز مشاوره ژنتیک شهرستان مشگین شهر خبر داد و خاطر نشان کرد: با افتتاح این مرکز تعداد کل مراکز مشاوره ژنتیک در سطح استان به ۸ مرکز ارتقا خواهد یافت که از این میان ۶ مرکز در شهرستان اردبیل و یک مرکز در شهرستان گرمی فعال هستند.

دسته بندی : اخبار / آرشیو اخبار
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری