ورود به سایت
» » دیدار مدیرکل بهزیستی استان با معاون سیاسی وامنیتی استانداری

دیدار مدیرکل بهزیستی استان با معاون سیاسی وامنیتی استانداری

در تاریخ : 26.02.98
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 216

در این نشست دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به برخی از وظایف و فعالیتهای سازمان به معرفی هر یک ازحوزه های تخصصی پرداخته و خواستار توجه جدی و حمایت از خدمات ارائه شده به افراد جامعه هدف شد .


مدیرکل بهزیستی استان در خصوص خدمات ارائه شده در بخش توانبخشی که اصلی ترین شاخصه سازمان در پیشگیری از معلولیتها محسوب می شود تصریح کرد : حدود 58 هزار خانوار در حوزه توانبخشی و امور اجتماعی تحت پوشش هستند که نزدیک به 27 هزار نفر پرونده در این زمینه تشکیل شده است .


دکتر ستاری ادامه داد: در سطح استان اردبیل تعداد 40 مرکز بصورت شبانه روزی و روزانه دجود دارد که 1800نفر در مراکز شبانه روزی ، روانی ، سالمند ، ذهنی نگهداری و توانبخشی می شوند .


ایشان در زمینه فعالیتهای مربوط به حوزه امور اجتماعی نیز با اظهار اینکه بیشترین خدمات بگیران این حوزه از طیف مهدهای کودک هستند خاطرنشان ساخت : در سطح استان حدود 400 مهد نزدیک به 11 هزار نفر کودک از طریق مهدها خدمات دریافت می کنند که علاوه بر آموزش ، توزیع یک وعده غذای گرم در مناطق حاشیه و کم برخوردار و روستایی و تامین سه دهک پایین درآمدی از جمله آنهاست .


وی کودکان بی سرپرست و بد سرپرست را ازدیگر دریافت کنندگان خدمات در حوزه امور اجتماعی یاد کرد و گفت : تعداد 2 موسسه عهده دار مراقبت و نگهداری از این عزیزان هستند و برخی هم بصورت حضانت جزو امداد بگیران سازمان تلقی می شوند .


ستاری ارائه خدمات از طریق اورژانس اجتماعی و خط 123 که بصورت شبانه روزی و دایورت شده می باشد و نیز مراکز کاهش طلاق را ازدیگر بخش های این حوزه عنوان کرد و گفت : امیدواریم با راه اندازی سامانه طلاق (تصمیم) بتوانیم در زمینه جلوگیری از بروز پدیده طلاق و ایجاد سازش بین زوجین متقاضی طلاق موثر واقع شویم .


دکتر ستاری در رابطه با فعالیتهای حوزه پیشگیری هم محوری ترین کانون توجه را مربوط بحث حوزه اعتیاد یاد کرد و گفت:انجام تست های غربالگری بینایی و شنوایی ، کاشت حلزون ، ارائه مشاوره های تخصصی و عمومی و توجه به مباحث آموزشی خصوصاً بحث اعتیاد و لزوم مصون سازی افراد از جمله خدماتی است که از طریق این حوزه ارائه می شود .


درادامه ندایی معاون سیاسی امنیتی استانداری هم بابیان این مطلب که سازمان بهزیستی ازجمله نهادهایی است که در زمینه پیشگیری از انواع آسیب ها و معلولیت ها در سطح جامعه حضوری فعال دارد گفت : امیدواریم در سایه همت و تلاش همه دست اندرکاران نظام بتوانیم با همیاری و مشارکت اجتماعی شاهد جامعه ای سالم و مطلوبی باشیم .


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری