ورود به سایت
» » ارتقاء توانمندی مدیران و مربیان می تواند زمینه ساز تربیت سالم کودکان شود

ارتقاء توانمندی مدیران و مربیان می تواند زمینه ساز تربیت سالم کودکان شود

در تاریخ : 25.02.98
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 17

آیین تجلیل از اعضای هیات مدیره کانون توسعه وهمیاری مهدهای کودک با حضور مدیرکل ومعاون امور اجتماعی در محل اداره بهزیستی استان برگزار شد .


دراین آیین دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به اهمیت مراکز آموزشی و تربیتی بویژه مهدهای کودک و در راس آنها مربیان و مدیران این قبیل از مراکز تخصصی اظهارداشت: ارتقاء و توانمندی مدیران و مربیان مهدهای کودک می تواند زمینه ساز رشد ، بالندگی و پویایی کودکان را فراهم نماید.


مدیرکل بهزیستی استان با بیان مطلب که امنیت و بهداشت مهدهای کودک از جمله ضروریات اصلی در ارائه خدمات تلقی می شود گفت: آنچه که مورد اهمیت است تامین امنیت ( مطابق استاندارهای تعریف شده) کودکان و توجه ویژه به مسئله بهداشت در مهدهای کودک است که حتماً برای پیشگیری و مقابله با بیماریهای احتمالی باید برنامه منسجمی داشته باشند.


دکتر ستاری در خصوص اهمیت مهدهای کودک و برنامه های آتی سازمان در قبال آنها تصریح کرد : ارائه مجوز تاسیس مهدهای کودک به متقاضیان با هدف گسترش مهدها ، حمایت از اشتغال برای تحصیل کرده های جامعه ، گسترش مهد در تمامی نقاط محروم و روستایی و حاشیه ، بهره مندی حداکثری کودکان از خدمات آموزشی و حمایتی مهدها ،ارتقاء کمی و کیفی مهدهای کودک ، انتقال تجربه مدیران موفق و با سابقه به مدیران مهدهای تازه تاسیس شده از طریق برگزاری جلسات و نشست ها ، آشناسازی کودکان با آداب و رسوم و فرهنگ محل زندگی و احیاء بازی های سنتی و بومی و اشعار ترکی ، آشناسازی کودکان با مشاهیر و الگوبرداری کودکان از افراد بزرگ شهر خود، توجه به گسترش مهارت های اجتماعی در کودکان، تقویت حس نوعدوستی، فداکاری، سخاوت، عشق به وطن و همنوع از جمله فعالیتهایی هستند که در مهدهای کودک بایستی به نحو احسن اجرایی شوند.


سپس امیدوار معاون امور اجتماعی بهزیستی استان در رابطه با عملکرد مثبت مهدهای کودک ؛ افزایش تعداد کودکان تحت آموزش ، ارتقاء کمی و کیفی مهدهای کودک شهری و روستایی، عملکرد مثبت و فعالیت های موثر رییس کانون و اعضای هیئت مدیره ، پیگیری جدی بیمه کودکان و پرسنل و انعقاد تفاهم نامه با بیمه تعاون و بیمه حوادث و مسئولیت ، یکسان سازی محتوای آموزشی در مهدهای کودک و توزیع کتاب در تمام مهدهای وابسته به سازمان، پیگیری نامه ها و مکاتبات مرتبط با مهدهای کودک در ادارات و ... مطالبی را عنوان کرد.


در ادامه رییس کانون توسعه وهمیاری مهدهای کودک استان هم در رابطه با فعالیت های مهد در سال 97 اظهارداشت:انعقاد قرارداد با شرکت نصب کننده دوربین، تفاهم نامه با موسسه راه ابریشم برای اجرای دوره های اموزشی زبان انگلیسی، تفاهم نامه با بانک مهر ایران برای تخصیص وام های با بهره کم ، برپایی غرفه کانون مهدها در نمایشگاه بین المللی استان و ارائه محصولات آموزشی فرهنگی در نمایشگاه ، هماهنگی اولیه برای شرکت دادن مدیران و مربیان در همایش بابلسر ...از جمله فعالیتهای کانون هستند.


در پایان به پاس خدمات ارزشمند و همکاری سازنده و تعامل موثر با بهزیستی تقدیرنامه های توسط مدیر کل به رییس و اعضای هیات مدیره کانون اعطاء شد .


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری