ورود به سایت
» » مدیر کل بهزیستی استان اردبیل خبر داد:

مدیر کل بهزیستی استان اردبیل خبر داد:

در تاریخ : 18.02.98
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 78

مدیر کل بهزیستی استان اردبیل از راه‌اندازی سامانه ثبت طلاق در استان اردبیل تا یک ماه آینده خبر داد. 

بهزاد ستاری در گفتگو با ایسنا، منطقه اردبیل، اظهار کرد: سامانه ثبت طلاق در اردبیل با هدف مراجعه زوجین در آستانه طلاق طراحی شده که ما در نظر داریم تا این زوجین را قبل از ورود به چرخه قضایی با ارائه مشاوره‌های تخصصی از این امر منصرف کنیم.

وی با بیان اینکه مراجعین به این سامانه به صورت مستقیم خدمات تخصصی طلاق را مرحله به مرحله طی می‌کنند و حتی در صورت سازش نیز پیگیری‌های سازمان بهزیستی تداوم دارد، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی این سامانه جزو اولویت‌های اصلی و اساسی سازمان است که با تعریف سیستم ارجاع تا پایان خرداد ماه نسبت به راه‌اندازی آن اقدام خواهد شد.

مدیر کل بهزیستی استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود به سیاست‌های بهزیستی در راستای توانمندسازی کودکان کار اشاره کرد و گفت: سیاست ما توانمندسازی خانواده‌های این کودکان است.

وی بیان کرد: تعداد کودکان کار در استان بسیار محدود است به طوری که 270 تا 300 نفر از این کودکان کار در استان شناسایی شده که در سال گذشته نیاز بالغ بر 166 نفر از آنها را برآورده کردیم.

ستاری اصلی‌ترین نیازهای این کودکان را نیاز پزشکی و خدمات درمانی، بازماندگی از تحصیل و اشتغال خانواده‌ها اعلام کرد و افزود: در سال گذشته در قالب کمک به توانمندسازی کودکان کار در اردبیل 360 میلیون تومان از محل منابع دولتی به آنان کمک هزینه پرداخت شد.

وی راه‌‌اندازی موسسات خیریه به ویژه موسسه خیریه 14 معصوم را در راستای شناسایی و احصای مشکلات این کودکان یادآور شد و تصریح کرد: این موسسه با ایجاد فضای اشتغال در قالب برپا کردن دار قالی نسبت به اشتغال 20 نفر از کودکان  کار اقدام کرده که در نوع خود اقدامی قابل تقدیر و شایسته است.

مدیر کل بهزیستی استان اردبیل از راه‌اندازی گشت سیار بهزیستی برای شناسایی کودکان  کار در اردبیل با مشارکت 12 دستگاه اجرایی خبر داد و بیان کرد: در سال گذشته در قالب ایجاد درخت آرزوها 80 نفر از این کودکان نیازها و خواسته‌های خود را مطرح و خیرین نسبت به تامین این نیازها اقدام کردند.

ستاری به استقبال بهزیستی استان اردبیل از فعالیت‌های این موسسات اشاره کرد و گفت: ما تمام توان خود را برای توانمندسازی خانواده‌ها به کار گرفتیم و در نظر داریم تا از محل منابع دولتی هیچ کودک نیازمندی در استان وجود نداشته باشد.
 
100 درصد نوزادان تحت پوشش طرح غربالگری شنوایی

ستاری با بیان اینکه 100 درصد نوزادان تولد یافته در استان اردبیل تحت پوشش طرح غربالگری شنوایی قرار گرفتند، بیان کرد: 22 هزار و 42 نفر در سال گذشته تحت پوشش این طرح قرار گرفته‌اند که 97 نفر با افت شنوایی و 37 نفر با افت شنوایی شدید برای کاشت حلزون و دریافت سمعک به مراکز تخصصی ارجاع داده شدند.

وی از متوقف شدن تولد نوزادات با مشکل شنوایی در اردبیل خبر داد و خاطرنشان کرد: در بخش غربالگری بینایی نیز اردبیل با 97 درصد پوشش غربالگری نوزادان در سطح کشور از استان‌های برتر و موفق بوده است.

مدیر کل بهزیستی استان اردبیل از غربالگری 73 هزار نوزاد 3 تا 6 سال در این طرح خبر داد و بیان کرد: در این طرح 504 نوزاد با تنبلی چشم تشخیص داده شدند که با درمان به موقع از نابینایی مطلق نجات یافتند.

ستاری همچنین از فعالیت دو مرکز اوتیسم در اردبیل با ظرفیت 100 نفر خبر داد و اظهار کرد: در هر یک از این مراکز 50 نفر از کودکان مبتلا به اوتیسم تحت درمان قرار دارند.  
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری