ورود به سایت
» » در دیدار با مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی؛

در دیدار با مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی؛

در تاریخ : 18.02.98
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 14

 

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری با اشاره به اعتماد کامل مردم به کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی، گفت: امروز بزرگترین مسئولیت همه این است که فرزندان عزیزی که تحت پوشش این دو مرکز قرار دارند، به آینده خود امیدوار باشند و ناامیدی قابل تحمل نیست.

 

به گزارش سه شنبه شب ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری شامگاه امشب و همزمان با نخستین روز ماه مبارک رمضان در دیدار صمیمی با مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی با تبریک حلول ماه مبارک رمضان، افطاری با ایتام و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد را بسیار لذت‌بخش و متفاوت ‌تر از سایر افطاری‌ها توصیف کرد و افزود:‌ اینکه در اولین روز ماه مبارک رمضان در جمع فرزندان عزیزمان در کمیته امداد و سازمان بهزیستی حضور پیدا می‌کنم باعث افتخار است.

رئیس جمهوری با قدردانی از همه کسانی که در کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی مشغول خدمت‌رسانی هستند، اظهار داشت: همه کسانی که در کشور مشغول خدمتگذاری هستند اجر و فعالیت‌شان ارزشمند است، اما آنانی که در کمیته امداد و سازمان بهزیستی مشغول خدمت‌رسانی هستند خیر و برکت و اجر بیشتری می‌برند و خدمات آنها بسیار باارزش است.

روحانی تصریح کرد: باید خدمت‌رسانی در این دو مرکز به گونه‌ای باشد که همه آنهایی که دچار آسیب اقتصادی و جسمی هستند، احساس کنند که پناه دارند و فلسفه تشکیل این دو مجموعه این است که کسی احساس بی‌پناهی نکند.

رئیس جمهوری افزود: نباید فرزندان عزیز کشورمان احساس کنند که در جامعه بی‌پناه هستند،‌ اگر چه پناهگاه اصلی خداوند متعال است اما شما مددکاران اجتماعی کار بزرگی در این زمینه برعهده دارید.

روحانی خاطر نشان کرد: براساس تعبیر قرآن مجید خدمت به افراد گرفتار و مستمند و دارای آسیب در پیشگاه خداوند متعال، عمل و رفتاری برای خدا محسوب می‌شود و این حتی فراتر از رفتار در راه خدا می‌باشد که کار بسیار عظیم و بزرگی به حساب می‌آید.

رئیس جمهوری امیدواربودن به آینده را مورد تأکید قرار داد و گفت: اگر چه ممکن است در روند زندگی سختی‌ها و دشواری‌هایی وجود داشته باشد اما ناامیدی قابل تحمل نیست و به معنای پایان زندگی محسوب می‌شود، لذا همه باید تلاش کنیم که فرزندان عزیز کشورمان به خصوص فرزندان عزیز تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی نسبت به آینده خود امیدوار باشند.

روحانی لزوم گسترش چترحمایتی نسبت به خانواده‌هایی که نیازمند هستند را مورد تأکید قرار داد و افزود: در شرایط کنونی ممکن است بسیاری از افرادی که قبلاً توانمند بودند نیاز به حمایت داشته باشند، لذا باید چترحمایتی نسبت به اینگونه خانواده‌ها گسترش یابد و هر مقدار که ضروری است و تشخیص داده می‌شود، بایستی این کار انجام شود و دولت آن را وظیفه خود می‌داند.

رئیس جمهوری رصد دقیق و سیاستگذاری درست را در رسیدگی به خانواده‌های مستمند مورد تأکید قرار داد و گفت: در شرایط فعلی همه افرادی که نیازمند به کمک هستند، نباید محروم از کمک باشند و در این زمینه بایستی برمبنای سیاستگذاری‌ دقیق حرکت کرد.

روحانی با تاکید بر اینکه امروز مردم هم به کمیته امداد و هم به سازمان بهزیستی اعتماد کامل دارند، گفت: شفاف‌سازی می‌تواند اعتماد مردم را نسبت به این دو مجموعه مهم هر چه بیشتر افزایش دهد و در این زمینه لازم است خدمات گسترده و متنوعی که انجام می‌دهید را به اطلاع مردم برسانید.

رئیس جمهوری همچنین از سازمان بهزیستی و کمیته امداد خواست بهترین شیوه را در زمینه فرزندخواندگی در پیش بگیرند و گفت: باید اینگونه اقدامات اجتماعی و خیرجمعی به مردم و نهادهای مردمی و خیریه‌های فعال در این زمینه واگذار شود و بی‌تردید در چنین شرایطی امور بهتر اداره خواهد شد و دولت بایستی شرایط را تسهیل کند تا اینگونه فعالیت‌ها از طریق مردم انجام شود.

روحانی در ادامه سخنان خود با اشاره به آمارهای ارایه شده از سوی رئیس سازمان بهزیستی در مورد تعداد نخبگان و تحصیلکردگان دانشگاهی در این مجموعه، گفت: این آمارها امیدوارکننده است و اینکه یکی از عزیزان نخبه تحت پوشش در سازمان بهزیستی در همین سازمان مسئولیت گرفته، بسیار امیدوارکننده است زیرا کسانی که رنج کشیده‌اند، مشکلات را بهتر لمس می‌کنند.

رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: از اینکه اداره امور مربوط به کمیته امداد و بهزیستی و افراد تحت پوشش آنان به شکلی بوده که در سیل اخیر خسارت کمتری متحمل شده‌اند، بسیار ارزشمند است و اینکه محل زندگی و کسب و کار آسیب دیدگان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در کمترین زمان ممکن برای اسکان آنان آماده خواهد شد، ارزشمندتر است.

روحانی افزود: این وحدت، اتحاد و همدلی، نمایش بزرگی ملت ما به جهانیان است. همین که کمیته امداد و سازمان بهزیستی کنار هم فعالیت می‌کنند و برادر هم هستند این روحیه ارزشمند است.

رئیس جمهوری با بیان اینکه باید بچه‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را فرزندان خود بدانیم، گفت: در خدمت به این عزیزان احساس ما باید خدمت به فرزندان خودمان باشد که اگر با این احساس وارد شویم، مردم هم به ما کمک می‌کنند و در کنار ما خواهند بود.

رئیس جمهوری پس از سخنرانی در جمع مددجویان کمیته امداد خمینی(ره) و سازمان بهزیستی در یک فضای صمیمی، روزه اولین روزه ماه رمضان خود را پس از اقامه نماز در جمع فرزندان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی افطار کرد.

همچنین وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز با قدردانی از حمایت‌ها و همراهی دولت، اظهار داشت: رویکرد سازمان بهزیستی بعد از انقلاب از نگهداری صرف به مراقبت و توانمندسازی تبدیل شده است و در این راستا اقدامات گسترده و متنوعی انجام انجام گرفته است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه شفافیت و حمایت از نخبگان تحت پوشش سازمان بهزیستی، اظهار داشت: سازمان بهزیستی نسبت به ارتقاء و رشد و توانمندسازی فرزندان تحت پوشش اهتمام ویژه‌ای دارد.


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری