ورود به سایت
» » بازدید استاندار اردبیل از مراکزنگهداری خانه امن وشیرخوارگاه بهزیستی استان اردبیل

بازدید استاندار اردبیل از مراکزنگهداری خانه امن وشیرخوارگاه بهزیستی استان اردبیل

در تاریخ : 11.02.98
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 94

مهندس بهنام جو استاندار محترم اردبیل به اتفاق فرماندار، مدیرکل امور اجتماعی استانداری و هیات همراه از مرکز نگهداری از زنان آسیب دیده (خانه امن) و شیرخوارگاه بهزیستی استان بازدید کردند.


دراین دیدار مهندس اکبر بهنامجو استاندار محترم اردبیل ضمن بازدید از مراکز فوق و آشنایی مختصر از نحوه ارائه خدمات به افراد گفت: خوشبختانه بحث مشارکتهای مردمی در استان بسیار بالاست بخصوص در بحث نگهداری و مراقبت از کودکان در معرض آسیب ویا زنان درمعرض خطر که طیف کوتاهی از جامعه آماری استان را در برمی گیرند.


مهندس بهنامجو استاندار اردبیل بابیان این موضوع که خیرین و نیکوکاران استان یکی از بازوان قوی و توانمند در حمایت از اقشار محروم تلقی می شود تصریح کرد: حمایت یابی و ارائه آموزش های تخصصی واشتغال افراد درمانده ازجمله اثرات ماندگار کارهای پسندیده ونیک هستند.


وی با اظهار اینکه امیدواریم زمینه های مشارکتهای اجتماعی در تمامی ابعاد و زمینه های فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی در سطح جامعه تسری یابد خاطر نشان ساخت: با ایجاد این زمینه ها حس نوعدوستی تقویت یافته و شاهد جامعه ای سالم وپویا خواهیم بود .


در ادامه دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان اردبیل نیز با بیان این مطلب که که در راستای ارائه خدمات بهینه و با کیفیت باید از پتانسیل و توانمندیهای موسسات خیریه استفاد شود گفت: با توجه به اینکه مدیریت شیرخوارگاه به صورت حاکمیتی می باشد لذا واگذاری کامل شیرخوارگاه به بخش خصوصی امکان پذیر نمی باشد بنابراین نسبت به اگذاری امورات پشتیبانی اقدام شده است

 

.مدیرکل بهزیستی استان اظهارداشت : این موسسه که از اواخر سال ۸۵ با مجوز سازمان بهزیستی شروع به فعالیت کرده، علاوه بر توجه به نگهداری مناسب از شیرخوارگان بدون سرپرست، در حمایت از مستمندان و ارائه بسته‌های حمایتی نیز پیشگام است.


ایشان با عنوان اینکه در مرکز خانه امن افراد معرفی شده ازطریق کلانتری ، دادگستری و اورژانس اجتماعی ارجاع داده می شوند افزود: انجام مشاورهای تخصصی و مداخلات بموقع و کاملاً درست بیشترین اثرگذاری را در بازگشت دوباره افراد آسیب دیده دارند.


وی در رابطه با حضانت کودکان وخردسالان نیز اضافه کرد: در مرکز نگهداری از شیرخوارگان بهزیستی استان ، کوکان بی هویت ، بد سرپرست وبی سرپرست وفرزندانی که صلاحیت نگهداری آنان به نوعی عزل شده است مراقبت و در موقعیت های مناسب از طریق مراجع قضایی به خانواده ها واگذار می شوند.


وی همچنین یادآور شد : در این مراکز کودکان زیر سه سال ، بین 3 تا 12 سال و12 سال به بعد به تعداد تقریبی 80 نفر نگهداری می شوند


ایشان ادامه داد: تعداد 100 نفر دیگر از امداد بگیران سازمان که در جمع خانواده های خود حضانت می شوند ماهانه 3 میلیون و 700 هزار ریال یارانه دریافت می کنند همچنین پرداخت هزینه های تحصیلی ، بیمه آتیه فرزندان ، افتتاح حسابهای پس انداز و غیره از جمله خدماتی هستند که سازمان در اختیار این عزیزان قرار می دهد .


مدیرعامل موسسه خیریه ائمه اطهار (ع) اردبیل یادآور شد: چنانچه مشارکت‌های مردمی در مراکز حمایت از شیرخوارگان، ایتام و مستمندان افزایش یابد، کیفیت خدمات‌دهی نیز به شکل مورد انتظاری ارتقا خواهد یافت.


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری